1. 6. 2024 Beroun, RC Prdel Amok, Unholy Division, DRAC

Poslední koncert před letní pauzou měl v RC Prdel metalový náboj 1.6.2024

Trio kapel s výraznou hudební tvorbou udělalo za jarní sérií multižánrových vystoupení v berounském klubu definitivní tečku

Kultovní suterénní rockáč s originálním názvem Prdel, se s klubovou sezónou pro toto roční období rozloučil ve velkém stylu. Na místním pódiu se v sobotu vystřídaly hned tři metalové formace, které tak naplnily hudební obsah akce s názvem Berounský Šturm. Pořadatelské role se se ctí zhostila pražská skupina Unholy Division, ostrý zvuk pak byl v režii provozovatele klubu Martina Hrušky. Slušná návštěva a chvílemi hlasitá podpora muzikantů na scéně dodávaly večírku punc vydařeného mejdanu, který se tu jistě neuskutečnil naposledy.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Amok

Hořovice / deah-metal / 1999

Kapela Amok má ve své tvorbě jasno – tvrdý nekompromisní death. Anglicky zpívané texty kytaristou Jardou Pelánem se fanouškům v průběhu let dostaly pod kůži pěkně hluboko. Světlem na konci tunelu je tak očekáváná avizovaná práce na dalším hudebním nosiči, o kterém muzikanti nějaký ten pátek mluví dosti zřetelně.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Unholy Division

Praha / folk-death-black-metal / 2019

Pražskou skupinu Unholy Division nelze ani v širším pohledu zaškatulkovat do jednoho z výše uvedených stylů – vždy by se našly další metalové odnože, jejichž stopy jsou v jejím repertoáru patrné. V každém případě mělo vystoupení silnou míru energie, která se jako bumerang vracela z publika zpět na pódium a muzikanty, v čele se zpěvákem Jakubem Kubizňákem, viditelně dopovala. Určitě vydařený blok, za mě palec nahoru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

DRAC

Beroun / metal / 2015

Domácí metalová kapela DRAC má trošku smůly v dlouhodobé absenci motoru u bicí soupravy. Škoda, jinak perfektní výkon včetně duetu kmenového zpěváka Radka se svojí dcerou Adrianou. Koncertní představení mělo svojí atmosféru, svojí hudební linii. Tu si v této pokročilé době užíval slušně zaplněný parket a závěrečné skupinové foto pak poslalo celou jarní sezónu do času minulého.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace