18. 2. 2023 Dožice

Po roce se v Dožicích přihlásil o slovo tradiční masopust 18.2.2023

Putování masek a kostýmů dožickými uličkami

V sobotu před polednem jsme se vydali do Dožické Hospůdky, kde měly v 11 hodin sraz účastníci tradiční celorepublikové akce známé jako masopust. Při našem příjezdu do místní občerstvovací stanice vrcholily přípravy, dolaďovaly se kostýmy a nechybělo něco ostřejšího na zahřátí před plánovanou anabází vesnickými zákoutími.
Z časových důvodů jsme byli součástí pouze aktu příprav a pomyslného startovacího výstřelu, kdy se průvod vydal k prvním domům lemujících úvodní část cesty. Čarodějnice, skupina hmyzu, cikánka ověšená zlatými přívěšky, Červená Karkulka s obrovským vlkem, nechyběl harmonikář, řezník… Ani invalidní vozík nezůstal prázdný a občas za ovázaným pacientem zavlála hadička z kapačky. Parádní mumraj, kde bylo vidět, že dožičtí umějí pobavit sebe i okolí. Ještě dodám, že o tomto masopustu se bude psát či mluvit i v jiných médiích, jejichž zástupci s kamerou a mikrofonem pečlivě zaznamenávali dění od příprav po pěší tour Dožicemi.
V níže publikované fotogalerii, jsou snímky ode mne z příprav, skupinovky a odchodu od Hospůdky, dále jsou pak fotografie Pavly Kovaříkové z akčního dění během masopustního veselí.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský, Pavla Kovaříková
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace