4. 9. 2021 Plzeň Psora (Cz), Kraake (Cz), Naurrakar (CZ), Bloody Obsession (Cz), Panychida (Cz), Besatt (Pl), Desaster (Ger), Assassin (Ger)

Plzeňský Kalikovák – Armageddon Of Decibels vol. 4 – 4.9.2021

Metalový festival se zahraniční účastí

V sobotu před polednem jsme vyjeli směr Plzeň, potažmo areál Kalikovského mlýna. Konal se tu čtvrtý ročník metalového festivalu Armageddon Of Decibels, který se stává kultovní svatyní příznivců temných tónů a ještě temnějších textů. Již cestou jsme potkávali páry či hloučky, které na první pohled měly stejný cíl. Přilehlá louka u restaurace se pak stala centrem dění pro stovky metalistů i z dosti vzdálených končin. Oproti minulým ročníkům pořadatelé připravili prostornou vzdušnou stage, proti tomu ubyly lavice s možností odpočinout si při více jak desetihodinovém maratónu hudebních produkcí. Počasí přálo, stánky bzučely svým životem a tak nic nebránilo v nazvučení první kapele, která se úderem pravého poledne postarala o výkop čtvrtého ročníku celorepublikově uznávaného festivalu.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Psora

Tachovsko / death metal / 2020

Kapela se zformovala v podstatě díky coronavirové krizi 2020. Muzikanti na místní stage představili repertoár, který mají v plánu přetavit na hudební nosič. Jako jediná sestava měla ve svém středu zpěvačku, která se se svým zpívajícím parťákem postarala o prezentaci domácí dílny.

Kraake

Ústí nad Labem / black metal / 2011

Se skupinou jsem měl tu čest se potkat 2018 na Panzer Storm Festu vol. 11 (zde je odkaz). Již tenkrát mě zaujala kostýmy a rekvizitami doplňujících hutnou muziku.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Naurrakar

Praha / black metal / 2007

Také tuhle výbušnou smečku jsem měl možnost v minulosti potkat, tentokrát v plzeňském Divadle Pod lampou 2018 (zde je odkaz). Na rozdíl od Lampy ještě více přitvrdili jak v hudebním projevu, tak ve vizáži – koncert odehráli v plynových maskách.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Bloody Obsession

Orlová / death metal

Nadupaná muzika měla v publiku podporu. Pecku Husaria si fanouškové doslova vyřvali a určitě tu kapela zanechala velice zřetelnou stopu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Panychida

Plzeň / black metal

S touto bandou jsme se také v minulosti potkali, a to v plzeňském Parlament Clubu (zde je odkaz), jenž je široko daleko známý jako oáza snad všech metalových směrů. Dnes tu bylo u zábran dosti husto, což byla jasná známka oblíbenosti těchto plzeňských mániček.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Besatt (Polsko)

Polsko / black metal / 1991

Teď jsme se přesunuli do zahraničních vod. Polský Besatt to rozjel na plný plyn a vřava pod pódiem odpovídala výkonu na něm. Rozjetému vlaku neubrala na síle ani malá pauza způsobená výpadkem elektřiny.

Desaster (Německo)

Německo / black, thrash metal

Nálož energie přelévající se do publika roztočila mlýnici v kotli na plné obrátky. Parádní výkon plný pohybu a nadupaných skladeb nenechala snad nikoho v klidu. Pro mne top kapela večera, snad se ještě někde potkáme.

Assassin (Německo)

Německo / thrash metal / 1984

Kapela, za kterou se na Kalikovák sjeli fandové i z velice vzdálených končin. Vlající hřívy, narvaný kotel s rotující mlýnice – parádní zážitek, na který se nezapomíná.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace