31. 3. 2013 Dožice

Ping - pongový turnaj spojený s pečením jehňátka 31. 3. 2013

O ping - pong a grilovačku byl v Dožicích velký zájem

Letos připadl Velikonoční turnaj na neděli. Docela jsem se těšil, tak jako většina známých z Dožic. Odpoledne pinčes, večer dojedení grilovaného jehňátka.
Už před 13. hodinou jsme se začali scházet v hospůdce. Pálky jsem si letos připravil velmi zodpovědně. Vydrhnul jsem je technickým benzínem a ještě zdrsnil smirkovým papírem. Akorát jsem je zapomněl doma. Nedalo se nic dělat, půjčil jsem si jinou na místě.
Jinak zápasy probíhaly v pohodě, většinou jsme je brali jako "sranda mače". Postupně se z nás začali krystalizovat ti nejlepší a zápasy začaly mít trošku výbušnější náboj. Semifinále a finále se hrálo takřka na krev. Vždyť bylo o co hrát. Kromě věcných cen, pohárů a poukazů do hospody byla na pořadu dne i finanční odměna třem nejlepším z obou kategorií.
Celým odpolednem se prolínala vůně pečeného masíčka, které chlapi odpoledne připravili, a k večeru se ořezávalo. To byla pochoutka. Mňam! Je to příjemná změna oproti vepřovému, které přes rok převládá.
Po předání cen těm nejlepším už nic nebránilo v posezení ve výčepu, který byl zaplněn takřka do posledního místečka. Domů se hráči a hosté začali rozcházet až kolem půlnoci. Šenkýři se celý den snažili, seč mohli. Obsluha byla v pohodě, ale jejich práci jsem jim vůbec nezáviděl.
Perlička: Velikonoce. Zima, padá i sníh. Na sále se netopí, jde pára od úst. To však nevadí dvěma hráčům, kteří jsou tak rozpálení, že hrají svlečení do půl těla. A ještě jim bylo horko ... (nepublikovatelné).
Další článek a fotogalerii z této akce můžete zhlédnout v Událostech na Mladém Smolivci.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace