6. 7. 2017 Holýšov Mash, Rockbeton and the Mörtels, Zvlášňý škola, Kabát Revival Plzeň

Pekelný ostrov – čtvrtek 6. 7. 2017

Zúčastnili jsme se pouze předfestivalový čtvrtek na koncertu před areálem

Ve čtvrtek odpoledne jsme se zajeli podívat do Holýšova, kde v tento termín probíhá vyhlášený rockový festival – Pekelný ostrov. Akcí během prvního červencového týdne jsme prožili dost, proto jsme dnešek brali spíše jako návštěvu na rozkoukání. A bylo na co koukat. Přijeli jsme opět včas – ještě nebylo naraženo, pódium zelo prázdnotou a na rozlehlém parkovišti jen pár aut. Postupně se stráň před malou scénou (samotný areál s velkou scénou byl zavřený) zaplnila a při našem odjezdu nešlo téměř projít, co tu bylo lidí. Paráda. Je vidět, že rock a tvrdší muzika stále táhne.

Mash

ČR / Plzeň / rock - hard rock

Nevděčné úlohy první kapely se na výbornou zhostila plzeňská skupina Mash. Svým melodickým rockem pobavila nejen fanoušky před pódiem, ale určitě všechny, kteří se s orošenými nápoji usazovali na protilehlý svah. Upozorňuji, že bylo opravdu horko a tak jen chválím za předvedený výkon na rozpáleném jevišti.

Rockbeton and the Mörtels

Německo / Marktredwitz, Wunsiedel / kick – ass - rock’n roll

Dalším vystupujícím se stala německá parta Rockbeton and the Mörtels, která spustila svižný rock rozhýbávající první tanečníky u jeviště. Energie, vitalita a chuť předvést to nejlepší ze svého umění dokreslovaly šťavnaté představení této sympatické skupiny. Během koncertu si tu se zpěvákem Michaelem Sanderem zapěl asi nejmladší hudební „pařmen“, kterého si k mikrofonu Michael vytáhl od basových repráků. Kapela tu během koncertu rozdala svoje CD a dokonce i německé pivo, o které byl v kotli nefalšovaný zájem. Pro mne velice příjemné vystoupení s dobrou muzikou a herním projevem.

Zvlášňý škola

ČR / Kdyně / punk - rock

Jen na málokteré hudební akci chybí kdyňská Zvlášňý škola. Notoricky známé písně, kulturní vložky a říkanky v závěru jejich hudebních vystoupení charakterizují tuto partu fanouškům všech věkovým kategorií.

Kabát Revival Plzeň

ČR / Plzeň / rock

Závěrečnou skupinou úvodního večera pro nedočkavé návštěvníky holýšovského Pekelňáku se stala plzeňská kapela Kabát Revival Plzeň, jejíž popularita dávno překročila hranice Západních Čech. Svižně zahrané nejznámější songy Kabátu „originál“ zaplnily taneční parket nevídaným způsobem. Tančilo a zpívalo se téměř všude.

Závěr? Hezký večer vyplněný dobrou muzikou a strávený mezi lidmi, kteří se chtějí pobavit, poslechnout si tu či onu kapelu. Jsem rád, že jsme se zúčastnili a snad příští rok se tu potkáme – v Holýšově na Pekelném ostrově.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace