22. 2. 2023 Plzeň, Parlament Club Amystery (DE), Total Hate (DE), Whiskey Ritual (IT), Drudensang (DE)

Parlament Club – metalový masakr Tuiflsrijtt Over Europe 22.2.2023

Black-metalová nálož v podání zahraničních kapel

Velká událost kultovního Parlament Clubu čekala na fanoušky temné muziky uprostřed pracovního týdne. Na místním pódiu se představily čtyři formace, jejichž evropské turné Tuiflsrijtt Over Europe 2023, odstartované v Berlíně 16.2. a končící 25.2. v Bitterfeldu (DE), mělo ve středu jedinou zastávku v naší republice, a to právě ve zmíněném plzeňském klubu. Výjimečný festival přilákal do tematicky laděných suterénních prostor početnou návštěvu, která vytvořila skvělou atmosféru všem vystupujícím skupinám. O dobrý zvuk se netradičně postaral doprovod kapel, přesto tu měla zvukařská firma RN Produkce dosti práce při sestavování a instalací aparatur. Pro nás byl večírek vydařeným mejdanem a s odstupem času mohu jen dát palec nahoru za ukočírování takovéto akce.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Amystery (DE)

Německo / black metal / 2001

Prvním aktérem středečního black-metalového šílenství se stala německá skupina Amystery. Kytara, basa a bicí sehraného tria dokázaly vytáhnout před pódium snad kompletní osazenstvo a to se ještě hosté scházeli. Výborná hudební práce a perfektní rozjezd, který jasně ukázal směr příštího koncertního vývoje.

Total Hate (DE)

Německo / black-metal / 2000

Další várka black-metalové nálože ve velice slušivém balení. Kapela Total Hate vyjela na zteč klubové scény s plným playlistem a silnou podporou pulsujícího kotle. Na publiku bylo vidět, jak si představení užívá – muzikanti si tu určitě našli mnoho nových fans, další věrné posluchače.

Whiskey Ritual (IT)

Itálie / black metal, black´n´roll / 2008

Trošku změna rytmu, v blackovém stylu se však pokračovalo. Energií a vitalitou nadupaná italská mašina Whiskey Ritual roztopila kotel do červených čísel a výlet zpěváka do středu zaplněného parketu jen přilil olej do ohně. Fanouškové si s muzikanty užili i chvíle přímo na jevišti, které bylo chvilkami dosti přeplněné, což jen a jen podtrhovalo skvělou hudební atmosféru.

Drudensang (DE)

Německo / black-metal/ 2013

Vrcholem středečního koncertu se stalo vystoupení německé kapely Drudensang. Právě na podporu jejího posledního alba Tuiflsrijtt Full-length (2022) se turné jede a mohu říci, že z představení až naskakovala husí kůže. Emoce, chytlavá muzika, jakoby odpoutání se od reality s finálovým nasazením masky – parádní díl perfektně zapadající do celého hudebního dění. Závěrečné vyvolávání kapely přineslo přídavky, jež přesunuly black-metalovou událost do času minulého.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace