30. 7. 2022 Neznašovy, U fotbalového hřiště NHT, Senomet, Bijolit, Zvýšený Riziko

Parádní akce v netradičních prostorech – Nás nedostanou fest 30.7.2022

Psychedelic a punk v Neznašovech u fotbalového hřiště

V sobotu jsme se vydali v odpoledních hodinách z kasejovické výstavy do obce Neznašovy u Klatov. Naproti fotbalovému hřišti, v budově asi bývalé stodoly, se konal festival s názvem Nás nedostanou fest 2022, který nabídl koncertní sety čtyř skupin s domovským právem na Klatovsku. Pohodoví pořadatelé v čele s Vlastou Pláničkou vítali hosty dávno před zahájením akce, jež se určitě zapíše do kulturního regionálního dění výrazným písmem.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

NHT – Neznašovské hudební těleso

Neznašovy / psychedelic / 2012

Úvodní set domácí kapely NHT dával tušit, že o zajímavou a chytlavou muziku tu nebude nouze. Muzikanti, z nichž polovina je pevným základem klatovského Bijolitu, představila domácí psychedelickou dílnu v syrovém stavu. Představení mělo šmrnc jak textově, tak charakteristickým rytmem a doprovodem na různé nehudební nástroje.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Senomet

Vrhaveč, Karlovy Vary / untrgrunt rock / 2013

Jediná dnešní formace, která má část členů s kořeny mimo Klatovsko. Zpěvák Martin Kaiser, původem z Karových Varů, tu s partou kolegů představil domácí kuchyni, za kterou si z pódia odnesli hlasitý potlesk.

Bijolit

Klatovy / punk / 1994

S klatovským Bijolitem přišla i tma, což jsem musel kompenzovat neoblíbeným bleskem. Napříč tomu mohu jen dát palec nahoru za odehraný repertoár, který vytáhl fanoušky před stage. Spousta známých se se zpěvákem Fričákem pozdravila přímo při vystoupení, což samo o sobě ukazuje na známost celé kapely.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Zvýšený Riziko

Klatovy / punk-rock / 2019

Mladá klatovská skupina Zvýšený Riziko funguje jako dobře namazaný stroj na každém koncertě a navíc jsou i pohodová parta mimo pódium. Se svými fanoušky přijeli na akci dávno před jejich plánovaným startem a užívali si tak festivalovou atmosféru plnými doušky. Během své hudební produkce dokázali muzikanti rozhýbat asi vše, co se v neznašovské aréně nacházelo a komunikace s první linií byla přímo ukázková. Perfektně odvedená hudební práce.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace