28. 6. 2024 Švihov, Hrad Švihov LORD, Prague Queen Tribute Band, Zvýšený Riziko

Open air koncert pod hradem Švihov 28.6.2024

Nádherné prostředí a dobrá muzika – pohodová akce v zadní části švihovského podhradí

Předpověď počasí na páteční večer byla trošku jako na houpačce – někde bude jasno a někde zabouří, což se v druhém případě potvrdilo v odpoledních hodinách. Při odjezdu z domova azuro, ve Švihově se však čerti ženili a bylo na hraně, zda pořadatelé avizovaný minifest odpískají nebo se přidrží původního hudebního plánu. Naštěstí se fujavice přehnala a v době konání koncertních vystoupení ani nekáplo. Bohužel, možná díky silnému odpolednímu dešti se připravené prostory zdaleka nenaplnily. Přesto tu panovala dobrá nálada a trojice kapel předvedla své umění ve stoprocentní kvalitě. Prosvícená scéna a ostrý zvuk firmy Váchal u první a třetí formace pak měly na zdar celé akce blahodárné účinky.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

LORD

Klatovy / rock, hard-rock / 1988

Klatovská kapela LORD má poměrně dlouhou hudební historii, ve které se odráží chuť hrát a píle ve zkušebně. Právě z ní vzešla bohatá autorská tvorba, jež je přetavená do několika titulů a dle zákulisních zpráv by se v dohledné době měla ještě rozšířit. Z připravovaného alba tak muzikanti představili malou ochutnávku – opravdu je na co se těšit. Ještě přidám zmínku o zatím posledním klipu Vlčí sonet, který od 1.2.2024 sbírá od fans plusové body.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Prague Queen Tribute Band

Praha / rock

Velkým lákadlem pro mnohé hosty byla účast pražské skupiny Prague Queen Tribute Band, jejíž repertoár je z názvu lehce odvoditelný. Po prvotních problémech s ozvučením interním zvukařem, vyjela zkušená sestava na zteč švihovského pódia s těmi největšími peckami slavných originálů. O perfektní hlasový přednes se postaral Michal Skořepa, kterého fanouškům muzikálových vystoupení není potřeba nijak zvlášť představovat.
Více o kapele naleznete na jejím oficiálním webu.

Zvýšený Riziko

Klatovy / punk-rock / 2019

Velký závěr švihovského minifestivalu jsme si doslova užili s klatovským punk-rockovým Zvýšeným Rizikem. Muzikanti jedou na plný plyn každý svůj koncert, kterých na letní sezónu rapidně přibylo. Určitě vydařený set, kterým si klatováci dokázali udržet pozornost do posledního akordu pátečního večírku.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace