15. 7. 2017 Nepomuk The Dixie Hot Licks

Nepomucké pivní slavnosti XV. – sobota odpoledne 15. 7. 2017

Slavností jsme se zúčastnili až v odpoledních hodinách

Slavnosti piva a dobrého jídla na nepomuckém náměstí Augustina Němejce se stávají kultovní záležitostí nejen pivařů, ale všech, kteří byť jen ochutnají nebo těch, kteří se rádi pobaví na zajímavé akci. S Ilonkou jsme si toto zpestření sobotního dne nenechali ujít a tímto Vám přináším několik záběrů z přeháňkami pronásledovaného zaplněného nepomuckého náměstí.
Mohli jste tu nalézt pivovary domácí, obecní, městské a samozřejmě tu nechyběli zástupci velkých společností. Moje maličkost mohla ochutnat pouze nealko, Ilonka zkusila borůvkové a po chvilce hledání - ovocného cidera. Kryté pódium nabízelo azyl pozvaným kapelám, ze kterých jsme si v době našeho pobytu poslechli dixielandovou plzeňskou skupinu The Dixie Hot Licks. Pro rockery a punkery tu vystoupily ve večerních hodinách zajímavé sestavy. Nebudu jmenovat, nezúčastnili jsme se.
Co by to bylo za pivaře a pivní festival bez soutěží? Nachomítl jsem se k jedné z nich. Sníst suchou silnou pivní tyčinku, poté pivo na ex. Dva nejrychlejší si o konečné první místo střihli „kámen, nůžky, papír“ a výhra ve formě kreditu u sponzorského pivovaru byla příjemnou odměnou za vynaloženou námahu.
Začalo se smrákat, přehnala se další přeháňka a my pomalu vyrazili z Pivních slavností v Nepomuku č. XV na další kulturní akci – tentokrát směr Strakonice.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace