11. 12. 2015 Starý Plzenec Náhradní Díly Lidí, Brutus

NDL a Brutus ve Starém Plzenci 11. 12. 2015

V plzeneckém Liďáku vystoupily dvě rockové kapely

V pátek večer jsme se byli podívat na hudební vystoupení kapely Brutus. Překvapením pro nás byla skupina Náhradní Díly Lidí, jejíž hudební produkce předcházela vystoupení rakovnické kapely.
Účast na dnešním večeru jsme měli naplánovanou již delší čas. Nahlášené volno na víkend nám nikdo nezrušil a tak jsme po 6. večerní vyrazili směr Starý Plzenec. Příchod do Lidového domu, dnes s názvem Pivní & Cider Klub mě trošku překvapil. Zamčený a zhasnutý sál nás na takovýchto akcích nepřivítal, kam mi do minulosti sahá paměť. Další, o to příjemnější překvapení, čekalo ve výčepu. Představte si pípu, ze které se točí 10 druhů piv! Opravdu. Dokonce Šťáhlavský pivovar Radouš pro dnešní večer uvařil zvláštní 12°druh v omezeném množství s názvem Brutus Beer. Samozřejmě jsme ochutnali. Pro mne však bylo dost hořké a tak jsem skončil u Rychtáře, který se točil i na sále.

Náhradní díly lidí

Po 20. hodině byl taneční parket konečně otevřen i pro veřejnost a my, po zaplacení vstupného, vstoupili do "hudebního peklíčka", které rozpoutala plzeňská punkrocková kapela Náhradní Díly Lidí. Byli jsme na nich poprvé, ale z mého pohledu předvedli nádherný výkon. Nejen, že jejich svižný repertoár se nechal poslouchat, že jejich texty byli někdy až hodně drsné, ale svým vystoupením strhli většinu hostů na taneční parket, který se potěšeně zaplňoval celý večer. V zákulisí a pak na webu jsem se dozvěděl, že hudebníci pocházejí z různých punkových kapel, počínaje Požárem mlýna. Další Info a hlavně možnost poslechnout si vybrané skladby jsou na webu Bandzone.

Brutus

Ve 22 hodin pak nastoupil zlatý hřebíček bigbítového večera – kapela Brutus v plném složení. Ještě před vystoupením si jejich frontman – Saša Pleska užíval trošku volnosti a věnoval se focení. Se slovy:" Včera jsem dostal nový fotoaparát, musím ho vyzkoušet," procházel sálem, přísálím i výčepem a sbíral drobné útržky pátečního večera.
Jinak, vystoupení se mi moc líbilo. Zatančili jsme, zazpívali, potkali několik známých a poznali zcela nové tváře. Parádní akce, i když jsme tu byli s Ilonkou sami. K dobré náladě určitě přispěl předvánoční čas. Mnozí hosté byli připraveni a tak se po půlnoci v tančícím davu objevili první prskavky a plamínky zapalovačů. Čas utíkal jako bláznivý a po půl druhé dohrála poslední skladba. Nebyl by to Saša, kdyby v rozloučení do mikrofonu nepopřál šťastnou cestu k domovům a v tuto dobu i šťastné a veselé Vánoce.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace