1. 5. 2021 Lišov

Natáčení klipu Myšlenky s kapelou Seven 1.5.2021

Večer plný dobré muziky a ohňových okamžiků

První květnovou sobotu jsem velice rád využil nabídky k účasti na natáčení klipu českobudějovické metalové skupiny Seven. Skladba Myšlenky je pilotní věc z připravovaného, již desátého alba této sympatické úderky, učinkující na naší scéně od roku 1996.

Poslední přípravy a čekání na tmu

V době mého příchodu byly rekvizity nevšední události rozmístěny na ploše parkoviště hotelu Relaxcentrum Mrkáček Lišov. Pódium, reprosoustava, desítky plamenometů a chrličů ohňů měly pevná místa. Kilometry kabelů se sbíhaly v centru techniků pod přístřeškem, kde dolaďovali týmy PYROEFEKTY.cz a Tomas Stagepyromanagercybertrash Cybertrash poslední detaily večerního scénáře. Nálada na ploše uvolněná, pohodová, nechá se říci, že přímo rodinná.

Generální zkouška

Jak se začínalo smrákat, začínalo to na place jiskřit. Určitě ne mezi jednotlivými aktéry, ale z výrobníků zmíněných plamenů, odkud se draly do výšky pekelné jazyky. Dle slov ze zákulisí – vše fungovalo přesně tak, jak mělo.

Ostrý start

Nastala hodina H, minuta M. Muzikanti na připravených místech, kameramani společnosti Magic Pictures u svých mašinek, fotografové s očima v hledáčcích. Obrovská detonace a vše v okruhu mnoha desítek metrů bylo osvětleno plamennou září. Už jen pro tyto záběry stálo dnešní cestu absolvovat.

Bicí – David Vrba

Po kamerových záběrech z celkové scény přišlo na řadu natáčení jednotlivých hudebníků. Jako první se před objektivy kamer posadil do bicího kotle David. Několikrát přehrávanou skladbu poctivě vybubnoval, dokonce i s hořícími paličkami! Určitě moc efektní, ale v žádném případě jednoduché.

Kytara - Honza Kirk Běhunek

Honza předvedl parádní sóla doplněná neuvěřitelnými pozicemi s vymazleným nástrojem. Kamery jely naplno a ve druhé části se blýskl hraním s kytarou zdobenou živým ohněm. Jak sám po natáčení řekl, depilace prý byla dokonalá.

Kytara - Denis Fano a basa - Vojta Zícha

Dalším bodem pracovního večírku byla dvojka Denise a Vojty. Tak jako na ostrých koncertech, tak i zde při natáčení, jeden druhého doplňoval. Na pozadí chvilkami nepropustné mlhy ze sebe dostali snad vše, co klipu dokázali dát.

Zpěv - Jirka Kombi Komberec

Třešínkou sobotního mejdanu se staly sólo detaily zpěváka Jirky, který u mikrofonu dokáže skvěle prodat vše, co ve zkušebně společně s muzikanty nadřou. Vrcholem jsou určitě záběry s funkčním plamenometem, kde jako apokalyptický bojovník rozséval kolem sebe ohnivé inferno.

Závěr – certifikát o rekordu

Poslední klapka, poslední záběr, poslední plamen. Kamery pohasly, úsměvy na tvářích však zůstaly. Dnešnímu natáčením byl totiž přítomný komisař Agentury Dobrý den - David Rafaj, jenž pečlivě dohlížel a kontroloval počty pyroefektů. Za množství 63 ohnivých jazyků a 150 dalších pyrotechnických efektů v jednom okamžiku získala kapela Seven certifikát na rekord tohoto druhu.

Klip Myšlenky

Pro úplnost přidávám odkaz na hudební server Music Gate.cz s další obsáhlou galerií, odkaz na portál Bandzone.cz s výběrem tvorby kapely Seven a konečně odkaz na klip Myšlenky publikovaný na You Tube dne 1.6.2021.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace