19. 12. 2012 Plzeň

Na hokeji v plzeňské ČEZ Aréně 19. 12. 2012

Hokejový zápas v Plzni

Ve středu jsem po dlouhé době vyrazil na hokej do Plzně. Místa k sezení nádherná, nad červenou čarou 3 řady od shora, nad trestnými lavicemi. Právě tento den měla premiéru nová "kostka" nad ledovou plochou a ještě před zápasem se na ledě promítaly sestřihy úspěšných akcí plzeňských Indiánů.
V 17.30 začal hokej. Náš tým se utkal s Tygry z Liberce. Naši byli zpočátku pod tlakem, vždyť první buly v útočné třetině se vhazovala až v 10. minutě, ale povedlo se nám dát dva góly. Náskok však byl záhy smazán, navíc do poslední třetiny jsme nastupovali se skórem 3:4. Vyrovnání přineslo salvy potlesku, který nebyl nic proti bouřlivým ovacím při gólu na 5:4 pro nás 21 sekund před koncem. Šok nám, divákům, přinesl hned následující protiútok, z kterého Nedvěd vyrovnal na 5:5, a prodlužovalo se. V této pětiminutové "třetince" si oba týmy spíše hlídaly zadní vrátka, než aby se pouštěly do útoku. A tak přišla třešnička na dortu - samostatné nájezdy. V nich se nám povedlo dát 2 branky, soupeř šance neproměnil a tak zůstaly dva bodíky doma.
Jinak zápas měl spád, bylo několik strkanic, jedno trestní střílení na Tygry, konzultace s videorozhodčím (gól nám stejně neuznal), vyloučení do konce zápasu a těsně před koncem ošetřování libereckého brankáře Pince.
Perlička: Užíváme si hokej, koukáme, fotíme. Kolega se ptá, zda není focení zakázáno. Zakroutil jsem hlavou, nikdo mě neupozorňoval. Martina se usměje a povídá:" O přestávce jsi fotil hned vedle cedule se zákazem pořizování fotek a videí!" Co na to říct? Dnes každý telefon může fotit i nahrávat a navíc foto nepoužívám ke komerčním účelům, spíše k reklamě hezkého sportu.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský