27. 2. 2020 Plzeň Sanchez Band, Asperra, Arest, V.P.O.ho, The Stardust

Múza 2020 – 2. postupové kolo 27.2.2020

Vyrovnané souboje poznaly dva vítěze

Ve čtvrtek se na prknech plzeňského Divadla Pod lampou rozhodovalo o dalších adeptech do semifinále, potažmo finále letošní Múzy. O vyrovnanosti a oblíbenosti vystupujících skupin svědčil zaplněný parket, který vytvářel důstojnou kulisu celému večeru.
Obsáhlejší report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz. Přidávám třetí pohled na koncert publikovaný na Hudební knihovně.cz.

Sanchez Band

Plzeň / rock alternative / 2016

Kapela se z původního Mr. Sanchez Band přejmenovala na zkrácený Sanchez Band 2019. V tu dobu již ustálená sestava zapracovala na repertoáru a dnes si tu jistě našla řadu nových příznivců.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Asperra

Hýskov / metal / 2018 (únor)

V minulosti jsme jejich koncerty již několikrát navštívili. Pokaždé jedou na plný plyn, což je znát i na jejich debutovém CD The Way, kterým fanoušky potěšili v loňském roce (2019).
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Arest

Klatovy / rock / 2018

Několikrát jsme se chystali zajet na jejich představení, pokaždé to nějak nevyšlo. O to více jsem se těšil na dnešek. Většina muzikantů z bývalé Grady Ann vypálila přes bedny ostrý playlist, který oslovil většinu zaplněného klubu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

V.P.O.ho

Zbiroh / metal-rock / 2008

Zbirožská parta si již léta jede svojí linii. Z pódia je cítit sehranost a opravdovou pohodu, která se jim usadila v názvu. Během kariéry mají za sebou spoustu koncertů napříč republikou, odkud si přiváží spoustu nových posluchačů.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

The Stardust

Plzeň / melodic metal / 2016

Závěr večera se plzeňské formaci vyloženě povedl. Vysoký ženský vokál v melodickém metalovém setu přilákal na parket kompletní osazenstvo klubu. V minulosti jsme si je již jednou užili a určitě se nebudu vyhýbat návštěva další akce, kde bude jejich název součástí line upu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Vyhodnocení

Chvilka čekání a okamžiky napětí prodloužené losováním o volnou vstupenku do Lampy stupňovaly atmosféru. Poté porota vyhlásila vítěze v divácké kategorii – kapelu Arest. Vavříny od odborné jury si odnesla závěrečná skupina The Stardust.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace