5. 5. 2013 Přeštice

Mistrovství ČR mažoretek v Přešticích 5. 5. 2013

Mažoretky v Přešticích si svými výkony získaly sympatie nejednoho návštěvníka

V neděli jsme se byli podívat v Přešticích na mistrovství ČR v mažoretkovém sportu. Na takové akci jsem byl prvně. Soutěž se konala v Sokolovně u nádraží. A bylo plno. Tak plno, že na cvičící děvčata nebylo vidět. Několik fotek jsem udělal při stání na židli, která byla ještě postavená na stole. Proto jsou na některých fotkách vidět obrysy hlav těch šťastnějších, kteří byli vpředu.
Při cestě k tělocvičně byly vidět cvičenkyně, které ještě dolaďovaly sestavy. Na sále pak předváděly své umění před porotou a fandícími diváky. My jsme přijali pozvání od neteře Moniky, která reprezentuje klub "Preziozo Blatná", kategorii neznám. Jak vše vypadá jednoduše, z pohledu diváka. Kdekdo by si řekl:"Vždyť na tom nic není, to bych také dokázal." Dotyčnému bych jen doporučil, aby si vyzkoušel kroky do rytmu a hlavně - točení paličkou, nadhazování, chytání. Je to dřina, hodiny tréninků!!!
Monice přeji mnoho sportovních úspěchů, radost ze cvičení, pohybu a medaili. Mimochodem, na této soutěži jejich skupina vyhrála první místo ve své kategorii a pojedou na závody do Karviné. Blahopřejeme!

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace