27. 10. 2018 RC Metro Beroun Asperra, Hnus umírající, Goat Cult, Zajetí Kouře

Metalový nářez v Clubu Metro 27. 10. 2018

Undergroundového festu se zúčastnily čtyři kapely s početným fans

Kulturní aktivitu tohoto víkendu jsme završili návštěvou Underground Undead Festu v Clubu Metro Beroun, kam si pořádající kapela Goat Cult pozvala další spřízněné formace. Přijeli jsme včas i proto, abychom se stali svědky přeměny multižánrového klubu v pravé pekelné království plné mlhy, kouře, fanoušků a hlavně metalu v několika podobách.
Oficiální fotoreport si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

Asperra

Hýskov / metal / 2018 (únor)

Kapela založená teprve letos (2018) na základech bývalé skupiny Atheist´s Faith. Právě tu jsme měli možnost poznat na malém fesťáčku v Kařeze 11. 2. 2017. Dnes to bylo o něčem jiném, dnes to bylo podstatně tvrdší. Muzikanti v žádném případě nezahálí, v šuplíku mají připravený materiál na první placku.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Hnus Umírající

Praha / black-punk / 2016

Možná někdo tento odstavec či galerii přeskočí, osobně bych to nedělal. Na kapelu jsem byl moc zvědavý – ať pro samotný název či zveřejněná videa. Reál určitě nezklamal. Ba naopak, živák byl daleko záživnější, nežli jakákoliv nahrávka. Pomalované obličeje, mlha kam oko dohlédlo, poletující vlasy, rozpálený kotel. Tak nějak to vypadalo u pódia, kde jsem se vyskytoval. Chvílemi dalo dost námahy vyhýbat se šílícímu davu na jedné straně či zpěvákovi v neustálém pohybu mezi fanoušky na straně druhé.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Goat Cult

Žebrák / death metal / 2015

Dovolím si říci, že na Berounsku již stálice v uvedeném stylu. Nedávno (13. 10. 2018) jsem na nich byl v Hořovicích, kde si užili vymezený čas na Onion Festu a dnešní výkon jen potvrzuje vzestupnou tendenci mladé party. Kromě parádního představení smekám před odvahou uspořádat takovouto akci navštěvovanou jen úzkým okruhem fanoušků.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Zajetí Kouře

Praha / metal / 2007

Ani tato sestava pro nás nebyla neznámou. Shodou okolností jsem koncert s jejich účastí navštívil 19. 10. 2018 ve Lhotě u Příbramě. Možná i z tohoto důvodu jsem tušil, co nás v Metru očekává. Parádní muzika, emotivní přednes hudební tvorby včetně chvilky ostré poezie v podání zpěváka Klobouka a hlavně všude se vyskytující kouř. Inu, jak z názvu skupiny vyplývá, v zajetí kouře se ocitl celý suterénní prostor. Tak jako u předešlých formací jsem musel občas vyčkávat na jasnější chvilky, kdy se mlha vytratila odvětrávací vzduchotechnikou.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace