19. 3. 2023 Plzeň, Parlament Club Murmur (CZ), Panychida (CZ), Deströyer 666 (Austrálie)

Metalová neděle v plzeňském metalovém Parlament Clubu 19.3.2023

Australské smečce Deströyer 666 předskočily kapely Murmur a Panychida

Koncertními zážitky nabitý víkend jsme zakončili návštěvou plzeňského kultovního Parlament Clubu. Metalové suterénní doupě se stalo centrem dění pro fanoušky temné muziky, tentokrát s termínem těsně před prvním pracovním dnem. Na pódiu se pod sporým osvětlením představila trojice kapel – přes domácí Murmur a Panychidu se hosté dočkali australského lídra a mistra ve svém stylu s názvem Deströyer 666. Právě tato skupina jede evropskou šňůru, kde se mezi obřími koncerty v Paříži, Lyonu, Římě… objevila i zastávka v Plzni, místo koncertu Parlament Club. Neuvěřitelné se tak stalo skutečností a Deströyer 666, zvyklý na tisícihlavé kotle, zahrál v doslova fyzickém kontaktu s fans na pódiu, které bylo rozměrově o něco menší, nežli prostor pro bicí soupravu na velké stage. Všechna čest za sympatický výkon a komunikaci s publikem! Ve výčtu pozitiv zmíním vynikající organizační schopnosti klubového týmu pořadatelů, příjemnou a ochotnou obsluhu na barech, v neposlední řadě dobrý zvuk firmy RN Produkce. A hlavně – neskutečnou atmosféru vytvořenou našlápnutým kotlem fanoušků dorazivších i z dosti vzdálených končin. Palec nahoru!
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz. Pro fanoušky přidávám odkaz na článek Pavla Bartoně publikovaný na stránkách Fobiazine.net.

Murmur

Plzeň / metal-death

S plzeňskou death-metalovou kapelou Murmur jsme se na hudebním poli setkali poprvé. Trio muzikantů nemá sice dlouhou soupisku svých věcí, přesto pracuje na čtyř skladbovém EP, ze kterého jsme si tu obsah v plné palbě poslechli. Ještě přidám trošku historie - kromě nově angažovaného Jakuba Bayera jsou členové sestavy ze zaniklé formace MARTYRIUM CRISTI. Neděle tak byla určitě velkým dnem pro skupinu, jež dokázala osazenstvo klubu naladit k událostem očekávaným.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Panychida

Plzeň / pilsner blackened heavy metal / 2004

S plzeňskou Panychidou se občas na metalových akcích napříč krajem potkáváme. Její stabilní stoprocentní výkony a výrazná muzika přitahují jak kmenové fans, tak si každým koncertem získává posluchače nové. Publikum si viditelně obsáhlý playlist užívalo a hlasitý doprovod jasně ukazoval, že kapelní dílna má mnoho podporovatelů. Přidávám odkaz na loňský Fergas Fest vol.5, kde jsme se s Panychidou také potkali.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Spotify.com.

Deströyer 666

Austrálie, Melbourne / thrash death black / 1994

Australský Deströyer 666 patří k top kapelám svého stylu ve světovém měřítku, což potvrzuje současná tour po evropských velkoměstech. Klubové vystoupení má však zcela jinou, živočišnější atmosféru, která je zcela určitě nenapodobitelná. Doslovně prolínání první linie s muzikanty není samozřejmě na velkých pódiích možné, o to zajímavější a působivější nedělní koncert byl. Určitě se zařadí k těm večerům, na které jeho účastníci dlouhou dobu nezapomenou.
Přidávám odkaz na loňský Armageddon Of Decibels vol. 5, kde Deströyer 666 zahrál v roli lídra republikově uznávaného metalového festivalu.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace