25. 7. 2020 Měcholupy Skupina X, Bites per minutes, Tanker, Khargados, DeColt, Attax, Arzzen

Měcholupy – Měcholupské dunění, ukaž svoje umění 25.7.2020

Začínající kapely na odrazovém hudebním můstku

Malá víska Měcholupy na Nepomucku je známým kulturním centrem. A nejedná se pouze o muziku – pořádají se tu karetní turnaje, akce pro děti, vánoční sešlosti… Dnes měla prim hudba, a to ne ledajaká. Pořadatelé v čele s manželi Růžičovými připravali festival pro začínající kapely, který se mnohým může stát vstupní branou do vyššího levelu v tomto odvětví. Kromě desítek místních organizátorů, kteří přiložili ruku k dílu, měly nad akcí patronaci Plzeňský kraj a nedaleké město Nepomuk.
Oficiální report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Přípravy a oficiální zahájení

Ještě před samotným zahájením jsme se mohli projít přilehlými stánky s tematickým zbožím. Od hrnčířství, různé doplňkové šperky přes krámek s mléčnými výrobky a sýry po koutek věnovaný těm nejmladším. Inu, kdo si hraje, nezlobí! Poté již Milan Růžička oficiálně první ročník Měcholupského dunění slavnostně odstartoval.

Skupina X

Nepomuk / rock, pop / 2016

Z Nepomuka přijeli ukázat svůj um bývalí i současní žáci tamní ZUŠ. Mnoha členná kapela vybalila coverový playlist a navodila tak tu správnou náladu v očekávání věcí příštích.

Bites per minutes

Plzeň / psychedelický rock'n'roll / 2019 / FB

Obrovské nasazení a bravurně zvládnuté problémy s prasklým popruhem u kytary zpěváka Petra Švantnera. Muzikanti se v Měcholupech objevili poprvé a představení se skladbami Chain me, Bars of steel, Penguins.. se jim povedlo na jedničku.

Taneční vsuvka

Soudržnost a domácí atmosféru prezentovaly o technické pauze ženy formou secvičeného tanečního představení. Společný Kankán, poté každá sólo v odlišném stylu. Vyvrcholení přišlo s nástupem mladičkých dívek a závěrečná děkovačka sklidila zasloužený hlasitý potlesk.

Tanker

Západní Čechy / hard rock / 2017

Sehranost a vlastní tvorbu vybalili na obecenstvo sympatičtí muzikanti hned úvodními tóny. Svižný hard rock a výrazné texty se v Měcholupech nosí, což bylo pod pergolou vidět na každém kroku.

Khargados

Nové Mitrovice / rock / 2015

Skupina má za sebou desítky koncertů a své teritorium úspěšně rozšiřuje daleko za krajské hranice. Honzy Klášterky u kytary jste si mohli všimnout i v předchozí sestavě.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

DeColt

Praha / hard rock / 2012

Nezaměnitelný zpěv a pohoda ze scény přímo vyzařovaly. Muzikanti se tu sice objevili poprvé, ale dle ohlasů publika určitě ne naposledy. Škoda jen, že jsme se nedočkali vyvolávaného přídavku.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Attax

Plzeň / hard-rock, metal / 2011

Kapelu můžeme potkat na podobných akcích napříč krajem, zaujmout dokáže i na velkých festivalech, kde si úspěšně rozšiřuje fanouškovskou základnu. Dnes plzeňáci potvrdili svoji pověst a parket dokázali zaplnit bez větších problémů.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Arzzen

Plzeň / rock /2019

Pětičlenná skupina založená v Nezvěsticích se role posledního vystupujícího ani na vteřinu nezalekla. Ba naopak, rozjeté publikum podpořili vlastními kousky střiženými několika covery. Povedený mejdan s jejich setem definitivně skončil a my se můžeme jen těšit na line up roku příštího.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace