23. 7. 2022 Měcholupy, náves Morus, Cheers!, Sticx, Demashed, Epidemy

Měcholupské dunění, ukaž svoje umění vol. 3 – sobota 23.7.2022

Přehlídka rukodělných dílen a dobré muziky na měcholupské návsi

Již třetím ročníkem se blýskla akce v malé obci Měcholupy na Nepomucku. Měcholupské dunění má své fanoušky napříč všemi generacemi. Ti nejmladší si užívali atrakce pro ně určené, starší si mohli vyzkoušet řemeslnou práci a pro příznivce muziky připravili organizátoři hudební festival, který letos potvrdil příznačný název celodenní akce. To vše pod taktovkou pořadatelského týmu v čele se Simonou Růžičkovou, za podpory obce a místních spolků včetně Plzeňského kraje. Z časových důvodů jsem se na místo dění dostal až před 18. hodinou, od kdy přináším malý reportík z velké akce.
Další obsáhlý report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Tamboři a šermíři

V době mého příjezdu vrcholily šermířské souboje za rytmu skupiny tamborů. Vše v dobových kostýmech a železných brněních. Třesk sečných zbraní v akčních duelech měl své diváky a potlesk při děkovačce si jistě všichni zúčastnění zasloužili.

Kovářská dílna

Bohužel, v tuto dobu stánky s tematickým zbožím či řemeslnickými nástroji balily své pulty, přesto tu ještě žhnula výheň kovářské dílny. U ní si zájemci mohli vyzkoušet práci se žhavým železem.

Morus

Srby / thrash metal / 1990

Právě v tento čas se na svůj koncert připravovala thrash-metalová skupina Morus. Instalovaná aparatura a následná zvuková zkouška naznačovaly, že o dávky hutných decibelů nebude nouze. Ostrý start toto jednoznačně potvrdil a my si užívali parádní blok z domácí metalové kuchyně.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Cheers!

Plzeň / folk-punk / 2011

Změna rytmu a zvýšený počet muzikantů na scéně byly atributy dalšího hudebního setu - na pódiu se představila plzeňská folk-punková kapela Cheers! Svižné vystoupení plné pohybu dokázalo měcholupské obecenstvo vytáhnout na betonový parket.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Sticx

Domažlice / punk-ska / 2006

Zvukovka domažlické skupiny Sticx jasně naznačila, že příští hodinka bude věnována oblíbenému skáčku. Jak to bývá snad na každém festivalu zvykem, se stylem SKA se prostor u stage zaplňuje a nejinak tomu bylo i zde, pod přístřeškem dřevěné pergoly.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Demashed

Plzeň / metal / 2012

S metalovou mašinou Demashed v Měcholupech zhoustl vzduch. Nepřehlédnutelný zpěvák Jarda se do toho s muzikanty parádně opřel a ve výsledku si kapela odnesla potlesk na otevřené scéně.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Epidemy

Česko / metal / 2005

Sehraní muzikanti, jejichž repertoár má grády podpořené skvělým přednesem zpěváka Romana Kobry Graciase – to je metalová mlátička s názvem Epidemy. Určitě povedený set, byť jsme se ho dočkali až v dosti pozdním čase.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace