23. 3. 2013 Dožice Akuma

Maškarní bál v dožické hospůdce u Pepy a Simči 23. 3. 2013

Letos se na parketě sešlo o poznání více masek a převleků nežli loňský rok

Minimálně měsíc před bálem se v hospodě a na různých akcích řešilo, jak to bude se zábavou v Dožicích 23. 3. 2013. Starost se šenkýřem se vyřešila sama, nastoupil nový. Ale co dál? Jít v maskách nebo si to odsedět a odpít? Jsem rád, že jsme se rozhodli udělat si trošku starostí a sehnat si převleky. Lucka přišla s návrhem na kolektivní masku. Několik piveček, chvilka přemlouvání a vytvořila se skupina. Několik známých ze Čmelínů, holky z Dožic a moje maličkost, prostě výkvět.
Na fotkách je vidět, že přípravu jsme nenechali na poslední chvíli. Líbilo se mi, jaké se dělali tajnosti, kdo za co půjde. V převlecích se předváděli dokonce i ti, kteří se v tomhle nikdy neangažovali. Slyšel jsem, že Franta s Marikem vybírali masku 4 hodiny v Plzni. To by ustál málokdo. Navíc mu kostým celou zábavu nevydržel, vlkova "kůže" přišla k úhoně. Prostě sranda. Alespoň pro ostatní, kteří se nebudou muset v půjčovně dohadovat o náhradu škody. Nádherný byl také bezdomovec, zpočátku jen "somrák", ale na konci večera neměl roztrhané snad jen slipy.
Kapela Akuma hrála jako o život, tančilo se, pilo se, poutala se na sebe pozornost kvůli vyhodnocení. To proběhlo po půlnoci a světe div se, přišlo překvapení. V tuhle dobu začala židličková!!! To bylo dílo. Naštěstí vše dopadlo dobře, žádný úraz se nestal.
Večer gradoval, nálada a teplota stoupala. Přišla poslední série, poslední písnička a konec. Ještě jsme zašli na jedno do výčepu, ale za chviličku už jsme "štrádovali" k domovu. Díky pořadatelům za hezký večer, škoda jen, že přišlo poměrně málo lidí.
Další článek a fotky jsou na Událostech v Mladém Smolivci.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský, Václav Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace