29. 2. 2020 Dožice Avengers

Maškarní bál pro dospělé – Dožice 29.2.2020

Rej masek a kostýmů za doprovodu kapely Avengers

Tradiční maškarní bál pro dospělé měl v Dožicích termín právě tuto poslední únorovou sobotu přestupného roku. Jak to v Dožicích bývá dobrým zvykem, sál místního hostince se zaplnil povětšinou hosty v převlecích a kostýmech, v jejichž provedení se fantazii meze nekladou. Deratizátor s myškami, medúzy jako živé, sprchovací potřeby včetně mýdla, princezna Koloběžka, sultán s tanečnicemi, popcorn, beruška mnohatečná, řezník se svými nástroji… se vlnili na parketu a dotvářeli tak kulisu parádnímu večeru.
Pozadu s rozdáváním dobré nálady nezůstala ani rocková kapela Avengers s domovským právem v Nových Mitrovicích. Večer kulminoval vyhlášením nejlepších masek – sultán se svojí družinou, medúzy a na třetím místě deratizátor s myškami. O další odměny se strhla vřava během několika soutěží, kde jen ti nejrychlejší, popřípadě nejpomalejší, byli oceněni.
Ani po půlnoci tempo zábavy nepokleslo. Při revivalových skladbách se tančilo, pilo, zpívalo a ohlášení posledního songu byl jen důvod k hlasitému vytleskání přídavku. Poté se ještě mnozí hosté přesunuli do výčepu, kde to žilo takřka do ranního kuropění.
Další galerie je k nahlédnutí na oficiálním webu obce Mladý Smolivec v Událostech.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace