15. 4. 2023 Čížkov, U českého lva

Mariášový Jižanský pohár zná vítěze 18. ročníku – 15.4.2023

Slavnostní předání výher a pohárů v čížkovském hostinci U českého lva

Obec Čížkov, potažmo místní hostinec U českého lva, se staly svědky vyhodnocení a předání pohárů těm nejlepším mariášovým hráčům 18. ročníku Jižanského poháru. Ten probíhal na dvanácti místech napříč krajem a karetních seancí se zúčastnilo 92 hráčů. Průběžné výsledky dosti naznačovaly, definitivní rozuzlení přinesl až poslední turnaj ve Vodokrtech.
Úvodní slovo před přítomnými členy karbanické komunity si vzal prezident recesistické Republiky Čížkov pan Zdeněk Tomášek. Poděkoval za přízeň a důvěru při konání této slavnostní události, popřál hráčům dobrý list a za potlesku předal pomyslný mikrofon vedení Jižanského poháru.
Petr Jandík (prezident JP) s Pavlem Sedleckým (pokladník JP) pak vyzdvihly aktivitu některých hráčů a slova díků zazněly i na konto karetní disciplíny, která během tohoto ročníku nezaznamenala žádný větší problém. Prvních patnáct tabulkových pozic bylo odměněno obálkami, šest nejlepších se pak zařadilo k top výběru a poháry si převzali hráči do třetího místa. Jméno vítěze Václava Hobla se navíc objevilo na podstavci putovního poháru, což je každému výherci pocta nejvyšší.
Přidávám pořadí do šestého TOP místa:

  1. Hobl Václav 588 bodů
  2. Švejda Miroslav 568 bodů
  3. Dongres Petr 547 bodů
  4. Sedlecký Pavel 535 bodů
  5. Hurt Miroslav 531 bodů
  6. Květ Václav 523 bodů

Poté se rozběhlo mariášové odpoledne, jež se do celkového pořadí nezapočítávalo, přesto tu na hráče čekaly věcné výhry naskládané před a na pódiu čížkovského sálu. Ještě přidám pochvalu na adresu šenkýřů a paní kuchařky – káva nádherně voněla i chutnala, řízeček s bramborovým salátem pak byl perfektním vydatným obědem.

Zde je odkaz na oficiální web Jižanského poháru a zde odkaz na další galerii ze závěru tohoto ročníku..

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace