11. 4. 2015 Železný Újezd

Mariáš JP v Železném Újezdě 11. 4. 2015

Závěr 11. ročníku s předáváním cen mariášníkům Jižanského poháru

Mariáš JP v Železném Újezdě 11. 4. 2015 V sobotu jsme se zúčastnili slavné chvíle Jižanského poháru v mariáši. V hostinci Pod rozhlednou tu proběhl slavnostní ceremoniál s předáváním cen a pohárů vítězům 11. ročníku.

Zde jsou výsledky do 3. místa, kompletní výsledkovou tabulku si můžete prohlédnout na webu JP ve výsledcíh.

  1. Jandík Petr 569 bodů
  2. Sedlecký Pavel 566 bodů
  3. Aschenbrenner M. 560 bodů

Po projevu prezidenta turnaje, Petra Jandíka, a oficiálním ukončení ročníku 2014 - 2015, si mariášníci dali na rozloučenou přátelský turnaj, který do konečného pořadí již nezasahoval. I tak si hráči nenechali nic líbit a hrálo se, jako vždy, takřka "na krev". Vše samozřejmě v rámci fair - play.
Přestávky mezi jednotlivými koly byly vyplněny svačinami v podobě porce ovárku, ve druhém případě pak porcí prejtu s bramborem. Připravené porce nejenže nádherně voněly a chutnaly, ale určitě lahodily i oku přítomných. Není proto divu, že nedojedených talířů bylo jen velice pomálu.
Také tento neoficiální turnaj měl své vítěze, kteří byli odměněni balíčky z vepřových hodů a lahvinkou "k dennímu" užívání. Samozřejmě jako léku - po kapkách. Hezké odpoledne končilo po 18. hodině, kdy se 40 příchozích skalních fanoušků této karetní hry rozešlo a rozjelo ke svým domovům.
Perlička:Jen málokdy se dostaneme na tento sál, aniž by to bylo bez kapely hrající na pódiu. Proto jsem nezaváhal a neuvěřitelně prázdné pódium nafotil. (foto č. 5)

Sponzoři sobotního neoficiálního turnaje byli:

  • Jan Moravec - vedoucí hostince Pod rozhlednou
  • Václav Šampalík - Agro Kasejovice

Další, velice obsáhlá galerie z této akce je na webu Jižanského poháru v galeriích.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace