19. 5. 2023 Plzeň, Bílej Medvěd Zvýšený Riziko, Green Monster

Klubový koncert Zvýšenýho Rizika a Green Monster v Medvědovi 19.5.2023

Společné vystoupení na prknech plzeňského klubu

Po čtrnácti dnech jsme se zajeli podívat znovu do prostor plzeňského Bílýho Medvěda. Ne, že by se tu od naší minulé návštěvy nic nedělo, ale vír koncertních událostí nás směroval do jiných končin našeho kraje. Tento pátek však časově vyšel a my si užili velice slušné sety dvou kapel, jejichž přednesy si tu mohli hosté poslechnout poprvé a dle ohlasu ne naposledy. Publikum bylo sice správně hlasité, leč početně ne tak silné. Přesto se večírek, podpořený dobrým zvukem Františka Sýkory, zařadil k těm povedeným, na které se nezapomíná.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Zvýšený Riziko

Klatovy / punk-rock / 2019

S kapelou Zvýšený Riziko se na koncertních štacích potkáváme celkem často. Ať jsou to události menší či větší, pokaždé si můžeme vychutnat stoprocentní výkony všech členů. Páteční představení mělo výjimečnost v oznámení o natáčení nového klipu ke skladbě Psychohouba a v uvedení do oběhu ještě teplé novinky z autorské dílny s názvem Můj cíl, kterou jsme si poslechli jako přídavek. Ještě dodám, že se zpěvákem Járou Panky Adámkem si občas střihli duety hosté z prvních linií.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Green Monster

Praha / 1999 / psychobilly-rock'n'roll

S pražskou skupinou Green Monster jsme se při našich koncertních toulkách setkali poprvé. Trio muzikantů preferuje psychobilly-rock'n'roll styl, jenž má potřebné grády a u Medvěda se těšil pozornosti celkem slušně zaplněného parketu. Anglicky zpívané texty kytaristou Radimem Kosmákem měly šmrnc, který podtrhoval jak emočně laděný výkon zdatného bicmana, tak tóny vyladěného kontrabasu. Zajímavý a dobře odehraný set tak určitě přispěl k dobré náladě a pohodě při vstřebávání netradičních hudebních požitků.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace