22. 10. 2021 Příbram - Na Chmelnici Tlakové Galoše, Compromysh, S.A.M

Když muzikant slaví narozeniny… 22.10.2021

Hudební narozeninová oslava v příbramském klubu

V pátek večer jsme vyrazili směr Příbram na avizovanou veřejmou oslavu narozenin jednoho ze zakladatelů hudebního serveru Music Gate.cz. Akce se konala v příjemném prostředí Bowling klubu Na Chmelnici, kde se o pozornost gratulantů přihlásily tři kapely. Ve dvou byl přímým účastníkem oslavenec Petr Pírek Černohorský, v jedné jeho bratr Ladys a v pro dnešek oživené skupině Compromysh se pak sešli všichni tři bratři Černohorští.
Obsáhlý report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Tlakové Galoše

Příbram / rock, heavy / 1974

Kapelu jsme měli možnost poslechnout si u příbramské Pivnice Kostka (zde je odkaz), kde muzikanti předvedli parádní set. A stejně jako tam, tak i zde statečně rozhýbali celkem početné publikum. Právě v Tlakových Galoších hraje Pírkův bratr Ladys kytaru, a tak nemohly chybět gratulace přímo z pódia.

Compromysh

Příbram / pop - punkrock / 2005 – 2018

Se skupinou jsme se v minulosti několikrát potkali, ovšem v tu dobu bez dnešního bicmana – oslavence Petra Pírka za bubny. Navíc Compromysh ukončil 27.9.2018 hudební dráhu koncertem v klubu Sklep Spálené Poříčí (zde je odkaz), proto jsme si dnešek užívali mírou vrchovatou. Kytaru tento večer brousil již zmíněný Ladys a basa byla doménou nejmladšího Černohorského – Tomína. Parádní blok s doprovodem desítek hlasivek a našlápnutým kotlem byl oslavou nejen nekulatých narozenin, ale i muziky samotné. Chuť hrát podpořená fanoušky je asi to nejhezčí, co si našinec může přát.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

S.A.M

Sedlčany / rock / 2015

Také tuhle partu jsme si poslechli na dvojkoncertu u Pivnice Kostka (zde je odkaz). V této formaci Pírek fungoval jako bicman a s muzikanty po bocích vytvořili závěrečný set s velkým S. Sestava se na pódiu chvilkama prolínala s hosty, z každé strany bylo slyšet blahopřání a večírek tak nabíral vrcholné obrátky. Zhudebněná gratulace pak byla asi tou největší poctou Pírkovi, který muzikou žije a pro její prezentaci udělal v dosavadním životě strašně moc. Tak Petře, ještě jednou, vše nejlepší…

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace