28. 4. 2023 Soběkury, KD Aleš Brichta Trio, Vilém Čok & ByPass, Steel Engraved (Německo)

KD Soběkury – koncert s ikonami české rockové scény 28.4.2023

Dobrou muzikou nabitý večírek s plně obsazeným sálem

V pátek večer jsme se zúčastnili dlouho avizované a poměrně dosti preferované hudební akce v obci Soběkury nedaleko Přeštic. Na místním pódiu se představila známá jména z české top scény, která dokázala kulturák velice slušně zaplnit a o dobrou zábavu určitě nebyla nouze. Byť se zprvu zdálo, že prostor před jevištěm nebude plný, s nástupem Aleše Brichty se parket zaplnil a atmosféra dostala tu správnou forsáž, která přetrvala v podstatě do závěru vydařeného mejdanu, jehož průběh byl v režii hlavního pořadatele Davida Balacka.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Aleš Brichta Trio

Česko / hard-rock

O tom, že Aleš Brichta se potýká se zdravotními problémy, ví asi každý z fans jeho koncertních představení. Každý asi také ví, že oblíbený zpěvák, napříč tomuto zdravotnímu handicapu, vystupuje v několika hudebních projektech, kde Aleš Brichta Trio byl tím, který si v soběkurské aréně zahrál. Parádní přednes známých songů, jež mají v jeho podání neopakovatelný punc, nenechalo publikum chladným a hlasitý doprovod bylo slyšet ze všech koutů sálu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Spotify.com.

Vilém Čok & ByPass

Praha / rock

Energií nabité představení nás čekalo s Vildou Čokem a ByPassem. Byť známý rockový bouřlivák nedávno oslavil šestý křížek, vitalitu na pódiu by mu mohli závidět muzikanti podstatně mladších ročníků. Poslechli jsme si spoustu věcí starších, které skvěle namixoval s těmi novějšími vlisovanými do posledního alba 4 kruhy (2021). Právě to se již dostalo fanouškům hluboko pod kůži, což se odrazilo na doprovodu stovek hlasivek.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Spotify.com.

Steel Engraved (Německo)

Grafenau Německo / heavy metal / 2007

Německá heavy-metalová kapela Steel Engraved je na českém území poměrně známá. A to jak účastí na letním kultovním Basinfirefestu ve Spáleném Poříčí, tak na jeho zimní verzi v klubovém prostředí MC Sklep. Kytarová sóla, charakteristický hlas zpěváka Marca a sehranost pak dodávaly hlavní rysy jejich setu. Během něho si Marco odskočil přímo do kotle mezi věrné fans a koncert tak dostal statut vyšší úrovně, která byla v závěru odměněna hlasitým potleskem.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Spotify.com.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace