26. 6. 2021 Svojkovice Sešlost Kamrádi z Rokycan, Do Konce?

Kapela Do Konce? pokřtila debutové EP Převozník 26.6.2021

Svojkovické vítání léta s vínem mělo zajímavý hudební program

Koupaliště u obce Svojkovice bylo tuto sobotu nabité kulturními událostmi. V areálu kolem vodní plochy probíhalo Vítání léta s vínem, doprovázeného hudebními vystoupeními několika kapel.

Sešlost Kamarádi z Rokycan

V době našeho příchodu byl v plném proudu coverový country blok této sestavy hudebníků, poskládané z několika skupin. Jejich set byl příznivci tohoto stylu hlasitě doprovázen a v závěru odměněn potleskem.

Do Konce?

Rokycany / punk rock / 2018

Skupina působící na hudební scéně teprve tři roky má za sebou řadu úspěšných vystoupení na menších i větších pódiích. V poslední covidové pauze nelenili a kromě personální změny na postu zpěvačky dokázali v minulém roce (2020) vydat EP Převozník, jenž měl mít premiéru v loňském listopadu. Ze známých důvodů se křest přesunul právě na dnešek a mohu říci, že se vyvedl. Měl jsem tu čest býti přímo na pódiu u polití CD z lahvičky tradiční zelené. Tímto ještě jednou přeji celé kapele spoustu elánu do let příštích.
Další reportík je k nahlédnutí na serveru Music Gate.cz a výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Tanker

Západní čechy / hard rock / 2017

Ještě přidám název hrádecké kapely Tanker, která se, podle slov účastníků akce, postarala o velké finále svojkovického Vítání léta. V hardrockovém setu rozhýbala a roztančila početné publikum, jehož potlesk na otevřené scéně udělal definitívní tečku muzikou nabitého odpoledne. Z časových důvodů jsme si jejich set nemohli užít, přesto přidávám foto z archivu kapely a odkaz na portál Bandzone.cz, kde si můžete výběr z tvorby poslechnout.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský, Archiv kapely Tanker
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace