9. 12. 2016 Starý Plzenec Brutus

Kapela Brutus v plzeneckém Liďáku 9. 12. 2016

Tentokrát se předpokládaný nával fanoušků nekonal, přesto se večer povedl

V pátek proběhla ve staroplzeneckém Lidovém domě vánoční taneční zábava, kde v příjemné sváteční atmosféře vystoupila rakovnická big beatová skupina Brutus.
Páteční večer byl pro nás trošku vyjímkou, neboť Ilonka odjela do Plzně na školní sraz a tak se stalo, že jsem po velice dlouhém čase vyrazil „k muzice“ sám. Samozřejmě včas, vždyť na takové akci člověk předpokládá velký nápor hostů a je dobré mít zamluvený stůl na správném místě. To se podařilo, rezervace byla ještě před příjezdem kapely. Chvilku jsem poseděl v nekuřáckém výčepu, popovídal se známými, popil pivo Rychtář z široké nabídky místního výčepu a před osmou již seděl v poměrně chladném a jen spoře zaplněném sále. Zde se, kromě Rychtáře, točilo i 12° pivo, tématicky pojmenované a uvařené ve šťáhlavickém pivovaru Radouš s názvem Brutus Beer. Mé očekávání z valících se davů fanoušků se, bohužel, nevyplnilo. Stoly se zaplňovaly jen velice pomalu, nekonala se obdoba návštěvnosti z chanovického sálu ze dne18.11.2016.
Ale i tak se „Brutusáci“ na pódiu předvedli v plné parádě. Saša Pleska se svojí partou rozjeli perfektní rockový mejdan. Nechyběly vánoční prskavky, perníčky ve tvaru maskota skupiny a samozřejmě ty největší hudební pecky. Kolem 22. hodiny přijela Ilonka s Michaelou, čímž jsme se stali kompletní a večer si parádně užívali.
Přehoupla se půlnoc, přehoupla se 2 ranní hodina a Saša se pomalu začal s publikem loučit. Nechybělo přání do Nového i nového roku 2017, nechybělo přání k hezkému prožití letošních Vánoc, a jak to bohužel bývá, nechyběla závěrečná skladba, po které se hosté začali rozcházet ke svým domovům.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace