19. 5. 2017 Kadov Ankhor, 008, Merlin 82, Elementaria, Krakatice

Kadovák Fest 2017 – 1. ročník 19. 5. 2017

Naše premiéra na 1. kadovském multižánrovém hudebním festivalu

V pátek večer jsme se byli podívat na premiérový fesťáček do Kadova u Blatné. Samotná akce proběhla kousíček od vesničky v kryté jezdecké hale firmy Zofi. Troška nedůvěry v akustiku, troška nedůvěry v neznámé prostředí. Dnes mohu říci, že naše obavy se „v niveč obrátily“. Prostředí parádní – připravené pódium, upravený parket, příjemná měkká hmota pod nohama. A akustika? Nejsem znalec, ale z úst vystupujících kapel byla na zvukové poměry slyšet pouze a jenom chvála. Super zvuk bez jakýchkoliv odrazů. A teď maličko k jednotlivým kapelám. Znovu zde upozorňuji, že nejsem kritik a názory níže publikované jsou pouze moje subjektivní pocity.

Ankhor

Tato metalová partička k nám dorazila z jihočeských Čestic a na scéně předvedla velice živé vystoupení protkané kytarovými sóly, metalovým pojetím každé své skladby. Bylo vidět, že muzikanti mezi sebou komunikují a hrají pro radost. Určitě se nebudu bránit návštěvě jejich koncertu či zábavy někdy v budoucnu.

008

Zajímavý numerický název punk – rockové kapely z Mníšku pod Brdy. Opět akční vystoupení. Ze scény vyzařovala pohodová atmosféra lidí, kteří už mají za sebou pěknou řádku alb a EP, přesto se hudbou baví a chtějí pobavit i ostatní.
Odběhnu trošičku k vývoji počasí. Právě v těchto chvílích se z krásného letního odpoledne stává podzimní větrný, až nepříjemně chladný večer. Kdo si vzal s sebou teplé oblečení, neprohloupil. My takové štěstí neměli a do konce fesťáku jsme „klepali kosu“.

Merlin 82

Blatenská skupina nabídla posluchačům a tanečníkům představení s hard – rockovým stylem. Je sice pravda, že kromě jednoho kytaristy byl průměrný věk vystupujících vyšší, nic to však neubralo na síle energie stoupající z pódia. Zpěváka jsme již potkali na jiných akcích, neboť vystupuje i v sestavě Hadi bandu. V každém případě má Merlin 82 v plánu natáčení svého prvního alba.

Elementaria

Teď malinko z jiného soudku. Ani ne stylově, spíše obsahově. Kapela se svým symphonic metalem je seskupení mladých zpěváků a muzikantů, jejichž společným dílem je CD Strašák. Jejich vystoupení je muzikálové ztvárnění skladeb zmíněného CD, ve kterých se splní dětské přání. Do podrobností se pouštět nebudu, nemám nastudováno ani naposloucháno. V každém případě si cestu za Elementarií našli fanouškové z velikých dálek.

Krakatice

Vodňanská parta, která se prezentuje alternative – metalem, obsadila posty u nástrojů jako poslední učinkující dnešního večera. Jedním z jejich členů je Pavel Stejskal ml., který dnes vystupoval jako hlavní organirátor, pořadatel, zvukař a osvětlovač. O muzice bych asi řekl, že je to velice hutný rock či metal, zaujala mi sedmi strunná basová kytara. Viděl jsem poprvé. Tak jako Elementaria, tak i Krakatice prezentovala hudební příběh ze svého alba Bestie. Podrobnosti raději nebudu rozvádět, jen nastíním - dívka přeměněná v bestii končí v náručí ohně na hranici.

Ještě několik slov na závěr. Všechny kapely hrály na aparaturu Krakatice, což je vidět na snímcích. Pořadatelé u mne mají veliký dík za klidnou a bezproblémovou organizaci, za perfektně připravené prostředí, za ochotnou obsluhu jednotlivých občerstvovacích kiosků. Tak ať vám to kadováci šlape a doufám, že se za rok se v Kadově u Blatné v jízdárně firmy Zofi opět sejdeme.
Další článeček a info o kapelách si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace