14. 2. 2015 Dožice

Jižanský pohár v Dožicích 14. 2. 2015

Mariášový turnaj Jižanského poháru se tentokrát konal v dožické hospodě U Simči

V sobotu jsme se zúčastnili mariášového klání Jižanského poháru v dožické hospodě U Simči. Mariáš nehraji a ani neumím, byl jsem sem pozvaný na zachycení atmosféry sobotního odpoledne.
Prostranství před a okolo hospody se zaplnilo hned po obědě, nebylo kam zaparkovat. Výčep byl sice téměř prázdný, sál však téměř praskal ve švech. Hlavně tam bylo teploučko, bohužel také silně nakouřeno. Také kouřím, ale při příchodu do místnosti to byla jako rána kladivem. Turnaj probíhal podle zaběhnutých tradic. Po závěrečném kole přišla na řadu večeře - poctivá porce ovárku. Šenkýřky opravdu nešetřily a talíře byly plné. Pan M. Štěpánek, hlavní pořadatel, připravil výstavní plejádu zajímavých a hodnotných cen. Pytle obilí, brambory, mycí prostředky, drobná elektronika.
Celkem příjemné odpoledne mělo maličkou kaňku - při vyhlašování výsledků došlo k chybnému zápisu již u hracího stolu. To pak mělo za následek špatný součet bodů dotčených hráčů. Aktérům nedorozumění trošku stoupl tlak, na sanitku to však nebylo a konec turnaje měl důstojné rozloučení.
Další galerie, výsledky a sponzoři jsou na Událostech Mladého Smolivce a webu Jižanského poháru

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace