6. 4. 2024 Vlčtejn, podhradí

Jarní trhy pod Vlčtejnem se pochlubily desítkami prodejních stánků 6.4.2024

Velká společensko-kulturní událost pod hradem Vlčtejn si letos připsala druhé pokračování

Jarní trhy zasazené do členitého hradního terénu se, dle množství prodejních pultů, dostaly do hledáčku trhovců i z poměrně vzdálených končin. Start sobotní prodejní akce byl ohlášený na 12. hodinu, hosté se však scházeli ještě před uvedeným časovým limitem. Neuvěřitelné množství výrobků z domácích či manufakturních dílniček hledalo své nové majitele, kteří do areálu přicházeli během odpoledne postupně. Žádné návaly, žádné zácpy – klid a prostor kolem výstavních míst byl příjemný v porovnání s městskými či jinak podobnými akcemi.

Pivečko, klobáska, kávička, u všeho si v pohodě posedět či popovídat – motto mnoha návštěvníků vlčtejnského tržiště. K podpoře výjimečné atmosféry a zapamatování si dění v tomto odpoledni, pozval hlavní pořadatel Pan Ká zkušeného harmonikáře, který tu přehrál snad všechny lidovky oblíbené starší generací. Nezřídka se k jeho zpěvu přidávali i hosté, což na atraktivitě a jedinečnosti probíhající akce přidalo plusové bodíky.

Nutno podotknout, že Jarní trhy nebyly pouze o kupování, zpívání a prohlížení vystaveného zboží – byly i o setkávání, klábosení a užívání si nádherného sobotního odpoledne. Přidám odkaz na ročník minulý, kdy se tato akce v novodobé historii vlčtejnského podhradí uskutečnila premiérově (odkaz).

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace