29. 6. 2014 Spálené Poříčí In Motion, Black Widow, Kamil Střihavka, Kern, Sister Sin, Harlej, Harlej, Walls of Jericho

In Motion na Basinfirefestu ve Spáleném Poříčí 29. 6. 2014

S kapelou In Motion jsme se poprvé dostali na veliký hudební festival

V neděli jsme se zúčastnili rockového festivalu ve Spáleném Poříčí. Na Basinfirefest jsme se dostali díky Michalovi, který bubnuje v kapele In Motion a požádal mě, zda bych skupinu na vystoupení nafotil. No, nevyužijte takové šance dostat se do víru tance, mániček a decibelů! Cestu tam jsem si proseděl v dodávce u aparatury. Na místě jsme byli včas a tak jsem se mohl v klidu podívat i tam, kam se ostatní návštěvníci podívat nesmí.
Na 11 hodinu bylo určeno vystoupení a tak chvilku před ním začalo martýrium s přenášením aparatury a nástrojů na pódium. Propojení s profi zvukem od pořadatelů, chvilka ladění, hodina hraní, více jak hodina focení. Prvně v životě jsem se akreditoval a kartičku mám na památku. Bohužel dost pršelo a po skončení vystoupení In Motionu byl mokrý i fotoaparát. Na další focení jsem ho již nevyndal, i když by bylo co fotit. Naštěstí tady byl kolega z práce, který mi poskytl několik snímků z celého festivalu. Budu však publikovat pouze kapely, jejichž produkce jsme se zúčastnili. Tímto děkuji p. Kantnerovi J. st. za spolupráci. Foto č. 3 a fota od č. 46 je jeho práce.
Black Widow. Česká rocková pecka. Hlas zpěvačky - hrdelní chrapot a docela by mi zajímalo, zda druhý den dokáže promluvit.
Kamil Střihavka. Známe asi všichni z veřejných i soukromých médií.
Kern. Nádhera. Staří pardálové pořád dokáží přitáhnout davy a při legendárních hitech nelze jen tak stát.
Sister Sin. To byla palba. To se musí zažít doslova na celé vlastní tělo! Zkuste se proklikat na nějaké jejich klipy a představte si živé vystoupení.
Harlej. Není nutno představovat. Tančilo se s deštníky nad hlavami. Svařák, Pověste ho vejš, Zrzavá - skladby dozpívával celý dav před pódiem.
Alkehol. Také známá kapela, na kterou bych si osobně lístky nekupoval. Ale každému se líbí něco jiného.
Walls of Jericho. Ukrutná palba, ukrutný nářez. Jinak se to asi popsat nedá. Pro vyznavače "trasch" a chrčení do mikrofonu, i když v tomhle případě to nebylo tak doslova. I když tento hudební žánr zrovna nemusím, v tomto podání, s tímto ozvučením a ze vzdálenosti skoro 200m se nechalo poslouchat. Opět bych doporučil podívat se na některé klipy a uslyšíte hlas zpěvačky, která dokázala překřičet kapelu i bez mikrofonu! Neuvěřitelné.
Omlouvám se, ale některé kapely, které mi nezůstaly v paměti stylem muziky, či stylem vystupování, zde nejmenuji, nedokážu posoudit. Hlavně to byl styl alternativy, Ska anebo něco podobného.
Ojížděli jsme po 7 večer, zdaleka ne na konci. Ještě měli hrát Debustrol, Mystery, Škwor a další a další. Bohužel jsme byli totálně promočení a to na náladě nepřidá. Celý den na nohou, pomálu nebylo kam si sednout. Ať tak či onak, byla to parádní megaakce, na které bych vydržel za lepšího počasí daleko déle.

 

Několik postřehů.
Překvapila mě celková osobní prohlídka těch, kteří ráno přicházeli z nočního non - stop baru. Přenášení sudů se na této akci provádělo převozem celých palet pomocí vysokozdvihu. Pivní stánek byl obrovský stan, kde bylo snad 30 píp vedle sebe po 2 lidech obsluhy. Plastové pivní pohárky na zálohu 50 Kč.
Ovocné točené pivo, mimochodem velice dobré.
Místa, kde se při dešti udělalo bahno, byla zaházena slámou z valníku. Někteří hosté toho hned využili. Jak, to nechám na Vaší fantazii.
Věkově jsme byli s Ilonkou asi uprostřed. Byli tu rodiče s malými dětmi, ale potkali jsme tu mnoho lidí v důchodovém věku. A to nejen důchodců, ale i důchodkyň.
Stánky s jídlem nabízely jídla teplá, studená, prostě klasika. Ceny "opravdu lidové" byly uváděny za 10 dkg. Takový bramboráček s cenou za 20 Kč byl po zvážení zaplacen 70 korunou - ale byl opravdu dobrý.
Neviděl jsem tady frontu na pivo.
V neděli, den našeho pobytu, se dav posluchačů začal scházet až na Kern. Od té doby se množství lidí pouze zvětšovalo.
Před vstupem do areálu bylo obrovské stanové městečko.
Cestou domů bylo zajímavé vidět některé rockery mátožně se pohybující po Spáleném Poříčí. Prostě a zkrátka - nádhera. Popsat takovou akci není jednoduché, opravdu je nejlepší si to prožít a užít. Jen to počasí, kdyby se dalo objednat.

Autor článku: Luděk Blovský, Jaroslav Kantner
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace