11. 3. 2023 Praha, Klánovice - klub Black Pes Allmara, tartarO:s, AnarchiA, Checkmate!

Hudební klub Black Pes – Kluboofka Fest vol. 6 dne 11.3.2023

Další z řady akcí pod patronací Kluboofka TV

Sobotní den byl v klánovickém klubu věnován dialogům, pozvánkám a hlavně koncertům vybraných kapel, které tak představily své dílny v přímém přenosu. Akce byla zahájená již ve 14 hodin, odkdy nás čekal sled rozhovorů před profesionální kamerou. Příjemné klubové prostředí mělo sice nabitý hudební program, parket se však bohužel nenaplnil, i když sporadická návštěva vytvářela v rámci možností důstojnou atmosféru každému jednotlivému vystoupení. Ostrý zvuk, světelné rampy a povětšinou hustá mlha pak dotvářely kulisy festivalu, který se do akcí klubu Black Pes zapsal pod pořadovým číslem šest.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Rozhovory, pozvánky

Plánovaný čas prvního rozhovoru ve 14 hodin byl dodržen. Jako první se před kameru postavil Libor Král ze skupiny Vanaheim, který s moderátorem Tomášem Vladekou povídal chvilku o kapele. Poté do objektivu zazněla pozvánka na akci Fenrir Fest, jehož termín je 10.6.2023. Následně si štafetový kolík, v tomto případě mikrofon, předávali zástupci kapel Allmara, tartarO:s, AnarchiA a Checkmate!, jež Tomášovi odpovídali na tematické otázky odhalující kapelní zákulisí.

Allmara

Vlašim / rock / 1982

Úvodní set byl zahájen opět na čas – s posunem hodinových rafiček napříč číselníkem kolmo k zemi sáhla do strun i první učinkující formace s názvem Allmara. Rokem vzniku se řadí k nestorům rockových riffů, které dokázala přetavit do několika hudebních titulů, kde singl Robin Úd (2021) prozatím uzavírá soupisku.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

tartarO:s

Krnov / hardcore-crossover / 2009

Energií nabitý blok přišel s nástupem krnovského tartarO:su. Anglicky zpívané texty perfektně prezentované vitálním zpěvákem Ra měly v publiku úspěch. Vystoupení plné pohybu a skoků tak určitě patřilo k těm dosti vydařeným a ještě dodám, že zatím poslední počin kapely je klip ke skladbě Heart & soul zveřejněným začátkem února 2023.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

AnarchiA

Turnov / metal-rock / 2015

Turnovská AnarchiA přijela do Klánovic v improvizované sestavě – hned dva kmenoví muzikanti od basy a od bicích byli pro sobotní večer nahrazeni záskoky. Napříč této skutečnosti předvedla kapela dobrou hudební práci a potlesk na otevřené scéně potvrdil kvalitní výkon.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Checkmate!

Praha / hard-rock / 2019

Sytým hardrockem nabitý set patřil určitě k těm líbivým. Domácí dílna, sehranost a energie dodávaly vystoupení ten správný glanc, který přítomní hosté dokázali ocenit. Byť se Checkmate! na scénách objevuje teprve od 2019, má na kontě řadu singlů, ze kterých tu mnohé zaznělo.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace