7. 5. 2022 Švihov, hrad

Hrad Švihov – sraz vozů Citroën BX dne 7.5.2022

Velká akce pro automobilové srdcaře s názvem Jarní koulení

Je tomu již 40 let, kdy se na francouzských silnicích objevil model vozu Citroën BX, jehož nezaměnitelným rysem jsou hydraulicky ovládané tlumiče. K tomuto významnému výročí uspořádal na hradě Švihov setkání fanoušků typu BX citroënový srdcař – František Křižan. Omezené množství přihlášek mluví jasně o zájmu řidičů i z poměrně vzdálených končin.

Příjezd, parkování

Akce plánovaná na devátou ranní hodinu nedoznala příliš velkého zpoždění a nádvoří kamenného hradu se postupně zaplňovalo naleštěnými krasavci mnoha barev. Kromě několika zaparkovaných hostujících vozů jiných značek dominovala podhradí vyřádkovaná karavana automobilů hrdě nesoucí ono jedinečné označení BX.

Přivítání, vyzvednutí mapky spanilé jízdy, prohlídky vozů

Ve správný čas přivítal hlavní pořadatel účastníky, kteří si poté u vstupního stolku vyzvedli mapky na později plánovanou spanilou jízdu. V tuto chvíli byla na pořadu dopoledne prohlídka plechových miláčků, výměna zkušeností a určitě tu padlo mnoho doporučení o tom, kde a jak sehnat již poměrně vzácné náhradní díly.

Prohlídka hradu, společné foto, odjezd na spanilou jízdu

Dalším bodem programu pak byla hromadná návštěva hradu samotného s profesionálním průvodcem. Chvilku oddechu jsme využili k doplnění tekutin v poměrně teplém dni a po návratu účastníků z prohlídky přišlo na řadu skupinové fotografování. Ať s automobily či hradem za zády, pokaždé z přítomných sálala dobrá nálada a pohoda. Akce se určitě vydařila a my se s jezdci rozloučili při jejich startu na spanilou jízdu.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace