6. 5. 2023 Holýšov, KD Morus, DOA Rock, Interloud, Telefon, Zvlášňý škola

Holýšov KD – hudební festival Hollywoodská noc 6.5.2023

Sobotní večírek měl na programu vystoupení pětice formací

Ze sobotních událostí nabízejících hudební představení jsme si vybrali holýšovský festival s názvem Hollywoodská noc, který výběrovým line-upem sliboval dobrou muziku a koncertní pohodu. Na přípravě a organizaci měli zásadní podíl členové domácí kapely Interloud, jejichž iniciativu podpořilo MKS Holýšov a dle návštěvnosti lze usoudit, že akce se bude někdy v budoucnu opakovat. Připravený nazvučený sál, spousta míst k sezení a dobře ošetřený zlatavý mok pak s početnou účastí fanoušků jednotlivých skupin dotvářely výjimečnou atmosféru přehlídky několika hudebních stylů.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Morus

Srby / thrash metal / 1990

Jak jinak začít multižánrový festival, nežli energií nabitou thrash-metalovou muzikou? Přesně tak odstartovala sobotní večírek kapela Morus, která v současnosti hledá kmenového zpěváka. V alternaci Damiána Říhy u mikrofonu tu zazněla autorská tvorba a mejdan nabral ten správný směr, tu správnou vzestupnou spirálu očekávaných věcí příštích.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

DOA Rock

Domažlice / rock / 1986

Domažlická legenda s názvem DOA Rock potvrdila své dobré jméno na sto procent – s jejím nástupem na značky se zaplnil parket pulsujícím kotlem. Právě ten, jediného z původních členů sestavy Jaroslava Schejbala doprovázel snad u každé skladby zde prezentované. Během setu se Jarda osobně pozdravil s asi nejstarší účastnicí této akce, která si v kruhu přátel užívala večírek od úvodních akordů po závěr v nočních hodinách – palec nahoru!!!
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Interloud

Holýšov / crossover-metalcore / 2004

Hutný metalcore blok domácí skupiny Interloud tu měl své posluchače a určitě si zde svým výkonem fanouškovskou základnu podstatně rozšířil. Zpěvák Drahoslav Hladík dával každému songu dosti ze sebe, a byť bývá tento hudební styl povětšinou anglicky textovaný, holýšovští muzikanti dávají přednost své mateřštině. Ještě jednou připomenu, že právě členové této party se tu blýskli v roli pořadatelské.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Telefon

Hlohovčice/ rock / 1983

Kapela Telefon má za sebou nespočet koncertů a bohatý repertoár. V něm lze nalézti autorské věci stejně tak, jako oblíbené covery hlasitě doprovázené nejen kmenovými fans. Trio muzikantů je viditelně sehrané a během koncertu zaznělo i pozvání na hudební oslavu kapelní čtyřicítky do Staňkova, kde se bouřlivá párty odehraje

Zvlášňý škola

Kdyně / punk rock / 1992

Vitalitou zářící představení nás čekalo se závěrečnou kdyňskou Zvlášňý školou. Neustále se pohybující zpěvák Tomáš Linkeš tu rozpoutal hotovou hudební vichřici, do které byli zapojeni jak sehraní muzikanti, tak rozjeté publikum. Dobrá nálada na jevišti a oblíbené skladby s obrovskou podporu stále plného sálu tak skvěle kulminovaly do bodu, kdy se Zvláška rozdělila po dvou členech k mikrofonům a se spokojeným publikem si zazpívala zcela poslední věc povedeného festivalu Hollywoodská noc.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace