18. 2. 2024 Plzeň, HiFi Club Rambanbám

HiFi Club Plzeň – natáčení klipu kapely Rambanbám 18.2.2024

Nedělní odpoledne v plzeňském suterénním klubu se ska-punkovou kapelou a fanoušky

Na nedělní poledne, potažmo pak odpoledne, jsme velice rádi přijali pozvánku od Pana Josefa na natáčení nového klipu skupiny Rambanbám. Ta uvádí místo pobytu Plzeň a okolí, styl svižný ska-punk, rok vzniku 2011 a počet členů osm. Není tajemstvím, že během 2022 a 2023 si kapela prošla podstatnou personální změnou u akordeonu, kytary a basy.
Filmování probíhalo v HiFi Clubu na Náměstí Republiky v Plzni a mohu říci, že naším pobytem v lidském podzemním mraveništi jsem si opět rozšířil obzory. S odstupem času mohu dáti palec nahoru kameramanovi a režisérovi v jedné osobě - Janu „Lichťa“ Lichtenbergovi za trpělivost včetně srdcařského zaujetí při natáčení, které určitě nebylo jednoduché.

Příchod, svačina

Právě v době našeho příchodu kolem 13. hodiny, měla kapela s komparsem za sebou první díl natáčení – pódiové vystoupení a fans při koncertu. V době pauzy před další pracovní sekcí jsme si venku dali tabákový produkt a poté sestoupili do sklepních prostor HiFi Clubu. Ošlapané schodiště s nízkým stropem nás přivedlo do příjemného prostředí pubu s bohatě zásobeným barem a odděleným koncertním sálem. Ochutnali jsme čerstvé bagety, pramenitou vodu a s přibývajícím časem se stali účastníky další hodinky filmování.

Natáčení skladby s publikem

Hlavní hrdina byl v těchto momentech obklopen fanoušky, na pozadí kapela s nástroji – kameraman tak snímal zpěv a chování kotle jak při textu samotném, tak při refrénech. Zajímavé záběry byly mnohokrát opakované, nechá se říci, že slova písně znal v podstatě celý klub.

Přestávka, natáčení u baru

Upustit páru, dát si pivko, limo či si vybrat další bagetu ze tří chutných druhů, popovídat s kamarády – obsah pauzy, kdy se přestavovaly hlavně nepotřebné kulisy do rohu pod pódiem. Natáčení teď probíhalo u baru – příchod hlavního hrdiny, pozdravení s přáteli… Přesně podle pravdivé reality. Nálada s přibývajícími prázdnými půllitry začínala býti uvolněná, takže záběry na pozadí hlavní scény nemusel kompars nijak přibarvovat – povídalo se, pilo na zdraví a atmosféra měla vzestupnou tendenci. Z časových důvodů jsme se v těchto chvílích rozloučili a vyrazili k domovu.

Ještě o klipu samotném

Nikde výše v textu jsem neuvedl název skladby, ke které Rambanbám klip natáčel. A to záměrně, nebyl to výpadek paměti – nejmenovaný song je stále před veřejností utajovaný. Stejně tak je na tom i nové album, ze kterého budou muzikanti postupně pouštět skladby formou singlů. V průběhu času budoucího přijde ten velký okamžik a křest dostane fyzickou podobu třeba někde na koncertě, festivalu… Určitě se máme na co těšit – jak na klip samotný, tak na placku, kterou Rambanbám výhledově mezi fans vypustí.

Přidávám odkazy na kapelu:
Oficální web
Facebook
Bandzone.cz
Spotify.com
Závěreční foto: Archiv kapely Rambanbám

 

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský, Archiv kapely Rambanbám
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace