13. 5. 2023 Heřmanova Huť, Farský kopec Culinka, S.A.S., T.B.N., Infarkt, Bohužel

Heřmanova Huť – benefiční festival Vyvrhells pro děti 13.5.2023

Multižánrová akce věnovaná hlavně dětem, večer pak dospělým

Je to již řadu let tradice, co se na Farském kopci koná hudební festival s názvem Vyvrhells pro děti. Letos pořadatelé zaměřili program spíše pro publikum té nejmladší generace a bohatá návštěva potvrdila jejich snažení tím nejlepším možným způsobem.
Kouzelník Magic Alex, Culinka se svými Tancohrátkami, skákací hrady, soutěže organizované Rodinným centrem Heřmanova Huť, kadeřnický stánek, výborné občerstvení… vše v jedničkové kvalitě. Navíc tu probíhaly losovačky dětské tomboly a večer pak tomboly pro dospělé, jejichž výtěžek byl stěžejní pro benefici věnovanou malé Zuzance. Akce v součtu přinesla pěknou finanční částku, která alespoň z části ulehčí život Zuzančině rodině, jež se odpoledního programu také zúčastnila.
Je jen škoda večerního chladného počasí, které odradilo mnoho potencionálních hostů od návštěvy punkově laděného hudebního mejdanu. Přesto se odpoledne, potažmo pak noc staly úspěšným pokračováním festivalu, na který stojí za to jít a podpořit tak dobrou věc.
Další report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na webu Hudební knihovna.cz.

Magic Alex, dětská tombola, atrakce a soutěže

První co vás při vstupu do areálu oslovilo, byla stage na korbě nákladního přívěsu, kde se o pozornost hlásil kouzelník Magic Alex. Čarování a spolupráce s publikem byla vynikající – děti komentovaly jednotlivá čísla a potlesk v závěru si Alex jistě zasloužil.
Během této produkce si spousta nejmladších hostů užívala skákací hrady či si zasoutěžila v horní části kopce pod taktovkou organizátorů z Rodinného centra. Přestávka byla využitá k losování dětské tomboly, z níž si výherci odnášeli balíčky s úsměvy na rtech.

Culinka, dětská tombola, pěnové moře

Kulisy postavené na stage jasně ukazovaly, co můžeme v dalších chvílích očekávat. Culinkov, neposedná Brambora a hlavně Culinka, která celý tanečně-hudební set moderovala. Sborové zpívání, fyzická komunikace s dětmi a tanečky pod pódiem byly velice živé. Závěrečný dlouhý vláček udělal tečku za vydařeným představením.
Poté se Culinka ujala předávání cen u Rodinného centra, kde se s ní děti fotografovaly. Po rozdělení balíčků se losování přesunulo zpět ke stánku u pódia a právě v tuto dobu změnily věcné výhry majitele.
Chvilka oddechu a následná cesta z areálu vedla hosty kolem připraveného pěnového moře. Vysoká bílá pěna, vytvořená místními hasiči, vyloženě lákala. Byť počasí nedovolovalo převlékání se do plavek, koupel a plavání si tu užívala většina dětiček.

S.A.S.

Nýřany / punk rock / 1993

Nýřanská kapela S.A.S. je v poslední době dosti v permanenci. I tento den měla v plánu dvoják – koncertní čas a vývoj festivalu však muzikanty zablokoval na Farském kopci. Punkové trio předvedlo stabilní playlist okořeněný skladbou Fotr, kde si na Láwův kontrabas zahrála sympatická Ivuška. Publikum v tuto dobu nebylo sice početné, přesto vytvořené hloučky dodávaly alespoň trocha atmosféry hudebně vydařenému setu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

T.B.N.

Nýřany / punk

S postupujícím stmíváním ubývalo hostů, napříč tomu si výživný blok nýřanského punkového T.B.N. nenechalo ujít kmenové posluchačstvo. Playlist opřený o debutové album To Bych Neřešil (2019) nabídl výrazné kousky a v podání zpěváka Bedny i značně emocionální přednes. Potlesk v závěru odstartoval poslední díl losování tomboly, tentokrát s hodnotnými cenami pro dospělé.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Infarkt

Plzeň / punk HC / 2019

Kapela Infarkt přinesla na stage svěží HC punkovou nakládačku, kterou jsme si užívali sice ne v plném počtu, přesto se tu objevilo pogo a hlavně povzbuzování muzikantů při každé odehrané skladbě. Koncert měl šťávu a určitě se s Infarktem ještě někde potkáme.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Bohužel

Plzeň / punk-rock / 2021

Skupina Bohužel má poměrně strmou vzestupnou tendenci. Svižný punk řadí muzikanty mezi ty, o které je na podobných akcích dosti velký zájem. V sobotu si svým výkonem potvrdili dobré jméno a určitě našli nové posluchače.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace