19. 1. 2013 Radošice Minimax

Hasičský bál v Radošicích 19. 1. 2013

Povedená tancovačka s totálně plným sálem, tančilo se i na rozpálených kamnech

Po odpoledním dětském maškarním reji, úklidu sálu a přípravě tomboly nadešel ten pravý čas pro hasičský bál v radošickém hostinci U Fialů. Byla sobota, venku mrzlo, až praštělo, ale stejně jsme se na zábavu dostali včas, jak je vidět na fotografiích. Dokonce pořadatelé ještě připravovali obálky s výherními lístky.
Kapela Minimax začala hrát po 8 hodině večerní. Sál i výčep se začaly plnit, nálada se vlivem tance a dobrého moku rychle zvedala. Taneční parket patřil všem, od těch dříve narozených, až po ty mladší. Každý si mohl vybrat svůj taneční styl. Od Kabátů až po známou lidovku "6. července ... ". To už byly, kromě parketu, obsazeny i stoly, na kterých se tančilo. A nejen stoly. Zúčastnění určitě vědí, na co jsem narážel. Nádherné na tom bylo, že se vše řešilo úsměvem, maximálně domluvou.
Tombola se rozebrala (vyhráli jsme "chňapky" do kuchyně), co šlo, to se vypilo. Dokonce jsme dostali i večeři od šenkýřky. Velký dík, pochutnali jsme si všichni u stolu. Konec zábavy se přibližoval a my se připravovali k odchodu. Venku -12°C, před námi 2 km přes kopec ve 40 cm neprojetého sněhu. Naštěstí se nám povedl odvoz, za který ještě jednou děkujeme Petrovi a Anny. Vždy je příjemné se vézt, ale tentokrát obzvlášť!
Perlička: Jedna fotografie mi docela připomíná historickou událost, jejímž hlavním hrdinou byl mistr Jan Hus. Uhodnete, který obrázek mám na mysli?

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace