18. 6. 2022 Střelské Hoštice, hostinec U Bláhů Dostimill, Špatnej dojem, Leather Unit, Hyacinth, Life Inside Out, Mad Rabbits, Peace of Mind (Německo), La Groupe, Pyromann

Hard-core punk v plné palbě - God Save the Chaos vol. 8 dne 18.6.2022

Festival tvrdé HC muziky ve Střelských Hošticích v hostinci U Bláhů

Sobotní odpoledne, potažmo večer se v obci Střelské Hoštice u Horažďovic konal 8. ročník přehlídky kapel v punkových HC mantinelech. Již několikrát jsme sem měli namířeno, ale až tuto sobotu přišel čas býti u toho. Pro hosty zde byl připravený bazének s osvěžující koupelí, hudební sety pak byly plánovaně přerušené sportovními soutěžemi, jež perfektně upustily páru natlakovanému kotli. Neskutečná energie valící se ze scény a obrovská vitalita pulsujícího parketu byly nádhernou ukázkou toho, že i underground tohoto stylu má své fanoušky, má své pevné místo v hudebním světě.
Další reporty jsou k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz a na portále Hudební knihovna.cz.

Dostimill

Skladatel, textař, písničkář, kytarista / punk-grunge

Oficiální zahájení a poté přišel na řadu zkrácený set básníka, textaře a skladatele Dostimilla. Ten ve svých zhudebněných básních kritizoval dění okolo nás a ve výsledku si odnesl potlesk na otevřené scéně. Navíc se tu ukázal jako zručný zvukař, který musel během večera řešit nejednu zapeklitou situaci v důsledku šílenství před scénou.

Špatnej dojem

Bavorov / punk / 2017

První ucelenou sestavou střelskohoštické akce se stala bavorovská kapela Špatnej dojem. Dva zpěváci, akordeón a emotivní přednes punkové dílny dávali jasný směr sobotního mejdanu. Přísálí se pomalu, ale jistě zaplňovalo a publikum dostávalo provozní teplotu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Leather Unit

Plzeň / garage punk

Klasická tříčlenná sestava – kytara, basa a bicí je hudební vizitka plzeňské skupiny Leather Unit. Svůj garage punk přetavili do dvou placek - Garbage (2019) a EP Corona Tape (2020), o jejichž obsah se s námi podělili. Kromě práce na nových věcech mají před sebou i spoustu letních vystoupení, které si dokáží velice dobře užívat.

Hyacinth

Plzeň / groovy hardcore

Druhým plzeňským zástupcem v hostinci U Bláhů se stala groovy hard-core kapela Hyacinth. Většina členů sehrané party funguje i v jiných hudebních projektech, takže se možná příště potkáme úplně jinde pod jiným názvem. Na kontě mají placku Demo 2022 a o vytíženosti mluví i sobotní dvoják, na který muzikanti po odehrání kvapně vyrazili.

Sportovní pauza basketbalová

Pro odlehčení a uvolnění připravili pořadatelé pro zájemce dvě sportovní soutěže. Ta první se věnovala vsítění basketbalového koše, což nebylo tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

Sportovní pauza cyklistická

Druhou sportovní aktivitou se stal cykloslalom na prašné příjezdové cestě. Závodníci to však neměli jednoduché - na místo řídítek ovládali horské kolo pomocí volantu. Napínavé okamžiky, smyky, prach a pády – tak nějak bych tyto kratochvíle pojmenoval.

Life Inside Out

Střelské Hoštice / hardcore punk / 2019

Velkým lákadlem spousty fans se stal energický blok domácí kapely Life Inside Out. Zpěvák Kopi, kromě pořadatelských povinností, dokázal rozhýbat vše, co se před pódiem vyskytovalo. Obrovský náboj každé jednotlivé skladby, které muzikanti přetavili do dvou titulů, měl zasloužený úspěch.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Mad Rabbits

Praha / hard-core / 2017

Ani pražská nakládačka Mad Rabbits nenechala fanoušky vychladnout. Obrovská mlýnice, do které se zapojili i členové kapely, semlela vše, co jí stálo v cestě. Neskutečný zážitek pro každého, kdo se v přísálí pohyboval.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Peace of Mind (Německo)

Sonneberg Německo / HC / 2015

Jediný zástupce zahraničního HC se s ničím nemazlil. Od úvodních akordů rozpoutal Peace of Mind to pravé peklo, které hýbalo kompletním osazením prostoru. Emoce, mlýnice, tvrdá muzika a šílenství na parketě byly atributy vystoupení, kvůli kterým do Hoštic dorazila většina hostů.

La Groupe

Rokycany / hardcore-metal / 1997

Rokycanská HC metalová parta La Groupe patří k těm s dlouholetou hudební historií, což bylo znát na sehranosti a vyzrálosti muzikantů. Zpěvák Rohlíček byl v podstatě celou dobu součástí pulsujícího davu a určitě zde kapela zanechala zřetelný otisk.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Pyromann

České Budějovice / hard core / 2014

Kdo by si myslel, že už vše viděl, slyšel a zažil, ten by se v tomhle okamžiku velice mýlil. Závěrečný blok českobudějovické bandy Pyromann posunul laťku festivalu o kousek výše – výskoky a fyzický kontakt s fanoušky v natlakovaném kotli jsou chloubou každého koncertu. Totální vyčerpání s pocitem dobře odvedené práce – tak nějak končila poslední skladba osmého ročníku vydařeného festivalu God Save the Chaos 2022.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace