9. 7. 2022 Vlčtejn, Pod hradem Gallileo, Turbo

Gallileo a Turbo – rockový koncert na Vlčtejně 9.7.2022

Parádní hudební večírek, kdy se počasí umoudřilo a muzika tak měla zelenou

Sobotní večer jsme se byli podívat ve vyhlášené baště hudebního dění na Blovicku. V členitém terénu podhradí Vlčtejna si dali dostaveníčko příznivci dobré muziky, o kterou se postaraly kapely Gallileo a legendární Turbo. Hlavní pořadatel Pan Ká si tak připsal na konto další úspěšný koncert, který byl trošku poznamenaný odpoledními dešťovými přeháňkami.
Další obsáhlý report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

Gallileo

Blovice / rock / 2004

Skupina Gallileo si na Vlčtejn zajela z nedalekých Blovic. Je pravda, že ne všichni členové mají ve zmíněném městě domovské právo, přesto jako kapela fungují velice dobře. Jejich sbírku zdobí několik vydaných titulů, kde Tak se tě ptám (2020) prozatím uzavírá řadu. Se zpěvákem Lubošem Mrázem jsme si užili Andělský oči, Zrcadlo času, Svatý grál…, které dokázali přilákat fanoušky k zábranám.
Výběr z tvorby kapely je k poslechu na portále Bandzone.cz.

Turbo

Plzeň / rock / 1980

Lídrem sobotního koncertu se stalo plzeňské Turbo s Jirkou Langem v bicím kotli. Legendární kapela s nespočetnými hitovkami slavila na Vlčtejně úspěch podpořený velkým zájmem publika. Během takřka dvouhodinového setu jsme si s muzikanty zazpívali ty největší pecky, mezi kterými nechyběly songy Chtěl jsem mít či Hráč… Parádní vystoupení, na které se nezapomíná.
Výběr z tvorby kapely je k poslechu na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace