17. 6. 2017 Šťáhlavice Gallileo, Sifon rock

Gallileo a Sifon ve Šťáhlavicích 17. 6. 2017

Venkovní parket ve Šťáhlavicích po cvičení SDH byl parádně našlápnutý

V sobotu jsme se byli podívat ve Šťáhlavicích, kde na louce u řeky proběhlo bohaté kulturní odpoledne. Nejdříve si tu poměřili síly a rychlost členové SDH z okolí v rámco okrskového cvičení, večer tu pak na pódiu vystoupily kapely Gallileo a Sifon.

Cvičení SDH

My jsme přijeli těsně před koncem cvičení, přesto se mi podařilo zachytit několik hasičských útoků. Je to koníček a přeji účastníkům stále tolik elánu, kolik ho předvedli na závodní dráze. Zachytil jsem i slavnostní vyhodnocení, výsledky si však budete muset najít na jiných webech.

Gallileo

Z reprobeden zaznělo oficiální ukončení požární soutěže a pomyslného kormidla večerního programu se ujala blovická rocková parta Gallileo. Není to tak dávno, co jsme na nich byli, ale i tak bych chtěl vyzdvihnout jejich nasazení při rozehřívání početného publika a za možnost vystoupení mladých kloučků u mikrofonu při posledních skladbách. Zpěvák Pavel Hnídek, tak jako zbytek kapely, předvedl na pódiu plný výkon a po zásluze bylo jejich vystoupení odměněno potleskem.

Sifon rock

Lidé neustále přicházeli, parkoviště u louky se plnilo a těsně po 21. hodině převzal hudební štafetu plzeňský rockový Sifon. Tato skupina oslaví koncem příštího roku 40 let na rockových prknech. Opravdu takovou dobu hrají a jsou v povědomí fanoušků několika rockových generací. V roce 2014 měl Sifon po odchodu 3 muzikantů na mále. Ku prospěchu svému a hlavně jejich příznivců kapela omladila a troufnu si říci, že na pódiu předvádí hudební umění jako za mlada. Čas utíkal, areál se naplnil k prasknutí a nebyl tu snad nikdo, kdo by si některé známé pecky se zpěvákem alespoň v duchu nezazpíval. Bohužel, dnes jsme museli odjet o chvilku dříve, neboť ráno mě čekalo vstávání do pracovního procesu.
Dlouho jsme na Sifonech nebyli, ale po dnešním večeru mohu říci, líbilo se. Jak hudebně, tak atmosférou. Další galerii a článeček si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate ve fotoreportážích.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace