1. 10. 2021 Štítov Lister, Tambor Historic, Radosta, Madebythefire

Festival Štítov pro Lukáše uctil památku bývalého kamaráda – 1.10.2021

Vzpomínková akce s nabídkou ostré muziky tří formací

Nezisková organizace Salomena se podílí pořadatelstvím na mnoha akcích konaných na Spálenopoříčsku. Přes sportovní či společenské události nejsou výjimkou hudební produkce, na kterých se scházejí fanoušci různých žánrů. Dnešní festival s názvem Štítov pro Lukáše měl vzorec vzpomínkové akce na bývalého kamaráda a kolegu, který se nesmazatelně zapsal do nesčetných srdcí nejen v blízkém okolí.
Obsáhlý report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Lister

Plzeň / electronica-power / 2012

Plzeňské trio se specifickým hudebním stylem podpořeným spoustou elektroniky a vizualizací skladeb za zády bicmana má slušnou posluchačskou základnu. Od naší poslední návštěvy jejich koncertu uplynul dlouhý čas, což bylo vidět a hlavně slyšet na novějších věcech zde prezentovaných.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Tambor Historic

Bubenický sbor bývá nedílnou součástí mnoha městských slavností. Rytmika a sehranost svědčí o pilnosti na zkouškách. Dnes tu za své vystoupení pod rouškou zhasnutých světel sklidili zasloužený potlesk.

Radosta

Plzeň

Na tuhle partu s kořeny v Divadle Pod lampou jsem byl dosti zvědavý. O kapele se dosti mluvilo po jejich koncertu v Měcholupech, kam jsme se bohužel nedostali. Dnes tu rozjeli svojí show zhudebněných osudů hlavních postav české komedie Kulový blesk, odkud pochází i název Radosta. V závěru si určitě zasloužili potlesk na otevřené scéně, kde zahráli kousky z vydaného EP Šestisměna.

Madebythefire

Ledce / schlager-power / 1996

O závěr se postarala nabouchaná kapela Madebythefire. Zatímco Radosta balil aparaturu na pódiu, muzikanti této formace vybalovali nástroje přímo na parketě. Zvukovka a poté se začaly dít věci. Obrovské nasazení u bicích, podpořené ostrými kytarami a sytou basou, hladili po duši nejen skalní příznivce. Hosté vytvořili kolem skupiny fanouškovský kruh, který hlasitě reagoval na každý odehraný song. Během jejich setu došlo i na pietní minutu ticha k uctění památky bývalého kamaráda a kolegy Lukáše.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace