26. 10. 2019 MC Sklep Spálené Poříčí 9.planeta, Septic People, Like Fool, Adrenalize (Německo), Steel Engraved (Německo), De Bill Heads, Záviš

Festival 30 let od pádu železné opony 25. – 26.10.2019

Dvoudenní hudební akce v MC Sklep Spálené Poříčí

Pátek a sobota byla u mnohých fanoušků kvalitní muziky vyhrazena návštěvě spálenopoříčského klubu Sklep. V takřka domácím prostředí zahrály kapely, které nemají na velkých akcích problém přitáhnout tisíce svých příznivců. V Poříčí to sice nebyly tisícovky, přesto hosté dokázali navodit koncertní atmosféru a dodat tak punc povedenému multižánrovému festivalu.
Oficiální report je jako obvykle publikovaný na hudebním serveru Music Gate.cz. Dodatečně přidávám odkaz na Hudební knihovnu.cz se třetím pohledem do Sklepa.

Pátek 25.10.2019

9.planeta

Cheb / rock / 2016???

Chebské rockové trio vypálilo úvodní akordy do publika dle časového rozpisu. Radost ze hry byla na pódiu přímo hmatatelná a skupina si tu jistě našla mnoho nových příznivců.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Septic People

Horšovský Týn / hard rock n´roll / 2010

Sašánek, Tomíno a další členové oblíbené party se dnes museli obejít bez účasti kytaristy Tomáše Balů. Důstojný záskok předvedl Robin Jarolímek a po právu si kapela z pódia odnesla hlasitý potlesk.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Like Fool

Hodonín / metal-crossover / 1995

Hodonínská banda výživným setem páteční mejdan uzavřela. Skupina má na triku řadu titulů, mnoho koncertů a dlouhé šňůry i za hranice naší vlasti. Parádní set byl skvělou tečkou prvního večera v hudebním klubu.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Sobota 26.10.2019

Adrenalize (Německo)

Stoke-on-Trent Německo / rock / 2006

První ze zástupců německé scény vyjel na zteč spálenopoříčského Sklepa s ostře nabitým playlistem. Povedený blok se skladbami z letos vydaného alba Freakshow parádně rozhýbaly neustále přicházející hosty.

Steel Engraved (Německo)

Grafenau Německo / heavy metal / 2007

Metaloví sympaťáci nejsou na českých stage nováčky. Při svých koncertech dokáže kapela vyprodat haly či zaplnit obrovské prostory velkých festivalů svými příznivci. Také zde na klubových prknech předvedli stoprocentní výkon, který byl předvěstí jejich účasti na letošním Basinfirefestu.

De Bill Heads

Turnov / Rock / 1996

Sehraná parta nemá na koncertech nouzi o své fanoušky, kteří se za nimi mnohdy vydávají i z velkých dálek. Dnes se tato skutečnost potvrdila a na oplátku jsme si z jeviště poslechli ty největší pecky, které má kapela v repertoáru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Záviš

Citonice / písničkář – underground, folk / od mládí

Písničkář a tulák s kytarou si na dnešek nepřipravil pevný program. Hrál přesně to, na co měl chuť a dokonce vyslyšel i přání z publika, které jeho songy hlasitě doprovázelo. Jak to u Záviše bývá pravidlem, v písních se nevyhýbá ostrým slovům silně kořenící každou skladbu, každý verš.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace