17. 8. 2019 Heřmanova Huť On Fire, Brutus, Kabát revival Plzeň, Zvlášňý škola, zakázanÝovoce, Ready Kirken, Smola a Hrušky (Slovensko), UDG, Maniac

Farák Fest 2019 v Heřmanově Huti 17.8.2019

Úspěšný multižánrový fest pod Farským kopcem

V sobotu před polednem jsme vyrazili směr Heřmanova Huť. Vzdálenost nijak závratná, ale start akce plánovaný na 13:00 nám nedával na výběr, kdy vyjet. Parkoviště, stanové městečko a připravený areál byly jako vždy v pohotovosti a čekaly na první hosty. Bohužel, počasí jako na houpačce, nedovolilo letos pokořit rekordní návštěvu. Přesto ti, kdo přišli, vytvořili skvělou kulisu všem vystupujícím. Níže se s vámi podělím o spoustu fotografií z festivalu podpořeného obcí Heřmanova Huť, mnoha sponzory a desítkami dobrovolníků, bez kterých by se Farák Fest 2019 s pořadovým číslem 5 nemohl uskutečnit.
Oficiální report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.
Dodatečně přidávám třetí report publikovaný na Hudební knihovně.cz.

Areál

Jako vždy perfektně připravený, letos navíc s logem v pozadí. Stánky, přístřešky a kaskádové sezení byly v očekávání věcí příštích, které na sebe nenechaly dlouho čekat.

On Fire

??? / pop-rock / 2017

Skupina založená teprve před dvěma lety má na kontě EP Kouzelná slova (2019) a vítězství v hudební soutěži Krašovská (2019). Muzikanti se rozjezdové role nezalekli a jistě tu zanechali dobrý dojem.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Brutus

Rakovník / 1966 jako Mandragora / rock

V dobách našeho divokého mládí velmi oblíbená a vyhledávaná kapela, tenkrát hrající pod názvem Kyklop. Nestor českého bigbítu Saša Pleska je neustále ve formě, což dnes u kláves opět dokazoval celý blok.

Kabát revival Plzeň

Plzeň / rock / 2006

Skupinu jsme v minulosti několikrát navštívili a pokaždé jeli na plno. Kousky od slavných originálů dokáží vypálit na jedničku a první větší hloučky u zábran toto jen potvrzovaly.

Zvlášňý škola

Kdyně / punk rock / 1992

Je to týden, co jsme na nich byli naposled. Dnes zahráli sice bez Martiny, přesto v dobré náladě a jako vždy rozezpívali většinu hostů, kteří jim udělali to správné koncertní zázemí.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

zakázanýOvoce

Praha / rock-punk / 2005

Kapela, která ještě letos prošla výměnou na postu bicích, vyjela na zteč Farského kopce s playlistem plným známých songů. Zpívající kotel odrážel chuť předvést to nejlepší ze svého bohatého repertoáru.
 

Ready Kirken

Východní Čechy / pop-rock / 1996

Na ně jsem byl dosti zvědavý. Jejich dobře zapamatovatelné skladby se hrají celoplošně na mnoha rádiích. Mohu říci, že na mě udělali dojem jak projevem, tak přednesem a určitě palec nahoru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Smola a Hrušky

Spišská Nová Ves, Poprad (Slovensko) / reggae-punk / 1997

Jako vichřice vlétla na pódium tato sympatická slovenská formace. Energické vystoupení a komunikace s publikem zde zanechaly zřetelný otisk a jistě se na ně bude dlouho vzpomínat.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

UDG

Ústí nad Labem / rock-pop / 1998

Již v předloňském roce (2017) tu oslovili většinu posluchačstva a i dnes byli jedni z hlavních tahounů. Bicí souprava v publiku, bicman v růžových šatičkách a hitovky valící se na nás z beden měly svoje rockové kouzlo.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Maniac

Praha / punk-pop / 2011

Matně si vzpomínám, že jsme se s nimi někde v minulosti potkali. Po dnešku mi vzpomínka na ně zůstane v paměti podstatně déle. Pohyb, skoky, svižná muzika – vše do sebe parádně zapadající, dávám palec nahoru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace