19. 8. 2017 Heřmanova Huť The Remedy Leech, Emoce, Brutální Jahoda, V3SKA, Voxel, Imodium, UDG, Trautenberk, Morčata na útěku

Farák Fest 2017 - 19. 8. 2017

Přehlídka kapel a dobré muziky v Heřmanově Huti na Faráku

V sobotu jsme se s Ilonkou vypravili na další akci, tentokrát do již známého areálu pod kopcem Farák u Heřmanky. Počasí po včerejším „čertů ženění“ se uklidnilo a odpoledne to chvilkami pěkně připalovalo. Přesto jsme neriskovali spaní ve stanu a raději dali přednost „bivaku“ v autě. Na cestu domů si po mnoha hodinovém focení netroufám, z ostrých světel a hledáčku foťáku bývám poloslepý.

Areál

Místo pod Farákem je zde kouzelné, pro podobné akce jako stvořené. Navíc tu vystupovaly kapely, ze kterých jsme doposud poznali jen tři. Pořadatelé, v čele s Vaškem Motykou, nezklamali a prostory připravili ke všeobecné spokojenosti. Stánky, pódium i sociální zázemí čekalo na první hosty, na první zákazníky, na první kapelu. Průvodcem následujících hudebních hodin se stal Vláďa Jaroš, který se úkolu zhostil na výbornou a úderem 13. hodiny akci zahájil.

The Remedy Leech

Plzeň / heavy-hard rock / 2011

Úvodní kapelou se stala parta se slovenským zpěvákem anglicky zpívajícím. Trošku kostrbatě jsem uvedl sestavu, kterou jsme na hudebních prknech viděli poprvé. Bohužel, anglicky neumím, proto se o textech nebudu rozepisovat. Svým výkonem a stylem připravili "půdu" pro vystoupení dalších účinkujících.

Emoce

Holýšov / pop – rock / 2014

Pro mne celkem překvapení a musím říci, že milé. Sympatická skupina, mající ve svém středu zpívající bubenici, předvedla pohodovou muziku. Dnes si zabubnoval náhradní bicman Cipís, neboť Aneta Uhlířová si ze zdravotních důvodů střihla jen roly zpěvačky po boku Petra Pinkera.

Brutální Jahoda

Kamenice nad Lipou / pop-rock'n'roll / 2011, oficiálně 2013 (BZ)

Při zahájení koncertu této partičky jsem čekal něco brutálního, nějaký nářez. Nestalo se tak, kapela zahrála celkem líbivý rock, podpořený netradičně houslemi Vojtěcha Komínka skvěle zapadající do hudebního představení.

V3SKA

Plzeň / ska, punk, reggae / 2002

Ještě před prvními akordy proběhla soutěž na téma „Nejlepší tanec v rytmu hudby V3SKy“. Tři dobrovolníci před zraky publika předvedli své kreace a o vítězovi rozhodla hlasitost potlesku. Jen poznámka, tanečníci v sukních byli opravdu na ostro!
Teď ke kapele. O těchto „skáčkách“ jsem měl možnost napsat v minulosti několik řádek, přesto rád zopakuji - jejich hudební show je ozdobou mnoha fesťáků v širokém okolí. Jsou příjemnou změnou rytmu, chuť hrát a prezentace známých písní zatím všude dokázala přitáhnout k pódiu dosti početné publikum.

Voxel

Kopřivnice / folk - pop / 2012

Kapitola sama za sebe. Jelikož jsme byli na multižánrovém fesťáku, určitě sem patří kromě „skáčka“ i něco jiného. A právě „to“ předvedl muzikant, zpěvák a showman Václav Lebeda, který svým vystoupením rozezpíval povětšinou mladší část ženského publika.

Imodium

Broumov / rock'n'roll-rock / 1999

Další vystoupení pro mne byla pecka, za kterou by se nemusel stydět pořadatel větších hudebních akcí. Živé vystoupení, propracované texty, dobrá muzika a emotivní přednes zpěváka byl v tuto chvíli balzámem zvukových orgánů rockových fandů.

UDG

Ústí nad Labem / rock – pop / 1998

Pro mne premiéra a opět ve velikosti bomby. Jejich tvorbu určitě mnozí znají z médií, ale vidět a zažít na vlastní kůži, to je zcela jiný level. Energií sršící muzikanti, bubeník hrající v bílých šatech, v závěru sólo na bicích postavených přímo v kotli fanoušků, kde si kromě „Jugiho“ zahrál i nejmladší bicman dnešního večera. Parádní koncert, na který se dlouho vzpomíná.

Trautenberk

Klatovy / tanz-metal / 2010

Kapela s velkým „K“, která se z regionálních tancovaček vyšvihla k festivalovým tahounům. Jejich představení plné pohybu, replik a „krakonošsko – klatovské“ mlhy sklízí ovace po celé naší vlasti. Kdo by neznal hitovky Hajnej, Selka, Pyromana Romana nebo si nezanadával Himlhergotdonrvetr. Mimochodem, toto zvolání bylo tématem další soutěže o co nejhlasitější zanadávání, ještě před samotným koncertem Trautenberků.

Morčata na útěku

Brno / aggro – jazz / 2004

Závěrečnou hodinku si nejvíce užili příznivci této sehrané skupiny. Syrové a silně peprné texty postavené na hudbě známých skupin naší i zahraniční scény, jsou zveřejnitelné po 22. hodině, přesto mělo vystoupení šťávu, dynamiku a u zábran početné publikum.

Dozněla poslední píseň, naposledy cvakl fotoaparát a povedený Farák Fest 2017 v Heřmanově Huti se stal pouhou příjemnou vzpomínkou.
Další článeček a obsáhlou galerii s odlišnými fotografiemi si můžete prohlédnout na Music Gate.cz ve fotoreportážích.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace