23. 8. 2014 Dožice

Dožická prakyáda 23. 8. 2014

Úspěšný počin dožických pořadatelů u konání sportovního turnaje

V sobotu proběhl u dožické hospody II. ročník Dožické prakyády. Oblačno, místy přeháňky hlásili v předpovědi počasí. Naštěstí se vyčasilo a tak se mohli účastníci v klidu přihlásit, zaplatit startovné a připravit se na dovednostní závody ve střelbě na cíle.
Sešlo se nás poměrně dost, více jak loni, což si velice pochvalovali hlavní pořadatelé - p. Zajíc L., sl. Štěpánková K. a sl. Černá K. U žádné střelby nemohly chybět "rady" diváků, hecování soupeřů a hlavně radost při zásahu terče. Soutěžící byli zařazeni do 3 kategorií - děti, ženy a muži. Článek s pravidly, velká galerie a výsledková listina jsou zveřejněny na webu Mladého Smolivce v Událostech.
Během dne si vítr pohrál se stany, s klobásami a prasátkem si pohrál oheň, no a děti si pohrály sami se sebou. Ve volných chvílích to byla hra na vojáky, běžecké závody a v neposlední řadě ty nejmenší zlákala ke hrátkám plná kaluž vody. Vše nakonec dobře dopadlo - nepřihodil se žádný úraz, soupeři se mezi sebou nepohádali a tak nastala poslední část soutěže - předávání cen. Na všechny se dostalo a po oficiálním ukončení závodu se stala Dožická prakyáda minulostí.
PS: Na posledních fotkách je vidět zvedání dětí za nohy. Opravdu to nebyl trest za špatný výsledek!!! Sbíraly se tak poslední železné matky - střelivo zapadané do odtokového kanálu.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace