23. 3. 2019 Dožice Telefon

Dospělý maškarní v Dožicích 23.3.2019

Tradiční akce v dožické Hospůdce

Masky se představují

V kalendáři jsme měli tuto sobotu výrazně zakroužkovanou. Na dospělácký maškarní bál v Dožicích je vždy potřeba udělat si čas, zábava opravdu stojí za to. Málokde v okolí se sejde taková plejáda masek a převleků jako právě zde. Návštěva půjčovny v Božkově zabrala jen chvilku a přivezený kostým čekal jen na hodinu H. Ta nastala před osmou, kdy byli na ulici vidět první aktéři dnešního večírku.
Při našem příchodu měla kapela Telefon nazvučeno, začátek se však protáhl – někteří hosté si dávali na čas. Po zahájení se mozaika kostýmů začala vlnit v rockovém rytmu a pořadatelé bedlivým okem pozorovali, vyhodnocovali.

Vyhlášení pořadí do 6. místa

Po 23. hodině přišlo řadu vyhodnocení. Mezi pohádkovými postavami, upíry a mnoha dalšími kostýmy se na 6. příčce umístil Asterix. Jako pátou nejlepší masku vyhodnotili pořadatelé stavebnici Lego, která to v pohybu na sále neměla jednoduché. Bramborovou medaili získal Lego pirát, bronz si zaslouženě odnesla skupinovka z pohádky Tři bratři a stříbro připadlo zeleným pichlavým kaktusům. Nejhezčím a nejlépe prezentovaným kostýmem byly Sedmikrásky, které neskrývaly obrovskou radost z prvního místa na letošním maškarním.

Pokračování ve volné zábavě

Po předání cen se někteří hosté převlékli do civilu, někteří pokračovali v tanečních kreacích s kostýmy, které občas dostávaly co proto.
Ještě bych zmínil malé povyražení, jehož nadpis by mohl znít - Zdolání dožického Mont Everestu. K zemním pracím napříč Dožicemi je potřeba mnoho stavebního materiálu, mezi kterým nechybí písek. A velká hromada bílého betoňáku se nalézala přímo u Hospůdky. Po vyhodnocení nemohlo dojít asi k ničemu jinému, nežli ke zdolání vrcholu této bílé hory. A mohu říci, že královsky se nebavili pouze aktéři tohoto prvovýstupu, kteří si na tento účel přinesli dokonce sáňky. Bylo vidět, že si v Dožicích dokáží užít každou zábavu a ještě poznamenám, že nedošlo k úhoně na zdraví ani na zmíněné písečné hoře.
Parádní celovečerní taneční akce končila kolem jedné po půlnoci, kdy se mnozí účastníci přesunuli do vyhřátého výčepu a u pivka tu klábosili do pozdních ranních hodin.
Oficiální report a další galerii si můžete prohlédnout na webu obce Mladý Smolivec v Událostech.

Pro fanoušky černé a bíle

Malý výtah v odstínech šedi

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace