24. 3. 2018 Dožice Ukradený Vjecy

Dospělý maškarní bál – Dožice 24. 3. 2018

Letošní bál okořenila spousta masek a jako bonus kapela Ukradený Vjecy

Sobotní večer byl dlouho očekávanou akcí nejen v dožickém hostinci U Simči. Tradiční maškarní pro dospělé tu zapustil hluboké kořeny a užít si mejdan, na kterém se v některých případech nepoznali ani sousedi přes ulici, přišla velká řada masek a převleků. K tanci a dobré náladě zahrála klatovská rocková skupina Ukradený Vjecy. Sympatická muzikantská parta nastartovala večer ve velkém stylu s repertoárem dožičákům velice blízkým. Není proto divu, že parket byl zaplněný od úvodních akordů po závěrečnou skladbu a na bigbítový večer se bude dlouho vzpomínat.
A kdo si to našel chladným podvečerem cestu do Dožic? Spousta masek, maškar a kostýmů, které byly jako vždy v ohromné přesile oproti několika civilistům pohybujících se na sále. Sportovci, hippísáci, mimové, rozličná zvířátka, dámy z vyšší společnosti, vykutálená lesní rodinka s kůrovcem, obrovské lahve z Božkova, dědečkové, babičky, reklamy na čokoládu, piráti či velice zdařilí kosmonauti z NASA. Ti všichni, za podpory kapely, dokázali vytvořit parádní atmosféru letošního dospěláckého maškarního plesu v Dožicích.
Na dobré náladě se jistě podepsali i šenkýři plnící přání žíznivých či hladových hostů. Pochvalu zaslouží pořadatelé, kteří měli odvahu a po dlouhé době na místní pódium pozvali kapelu ostřejšího ražení.
Parádní večer se po vyhodnocení přehoupl do druhé části, ve které jsme si již pouze a jenom užívali skvělý taneční večer. Nikdo se proto nemůže divit, že po ohlášení poslední skladby se většina přítomných přesunula do výčepu a domů se odcházelo takřka s prvním kohoutím kokrháním.
Další fotoreport včetně pořadí do pátého místa si můžete prohlédnout na oficiálním webu obce Mladý Smolivec v Událostech.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace