7. 5. 2022 Dolany u Klatov Enola Gay, Horizont, Zouzectnost, Tlustá Berta, Škwor

Dolany fest představil výběrový line up, závěr patřil hardrockovému Škworu 7.5.2022

Hudební akce v Dolanech u Klatov přilákala stovky hostů

Sobotní odpoledne byl právě ten správný čas k návštěvě areálu u místního koupaliště. Určitě ne z důvodu svlažení se ve vodní lázni, ale k účasti na vyhlášeném hudebním festivalu, jenž si letos připsal čtvrté pokračování. Upravené plochy, fungující zázemí s občerstvovacími stánky a nabroušený zvuk z masivní reprosoustavy pak vítaly první hosty po otevření brány dolanské arény. Přesně na čas se mikrofonu ujal hlavní pořadatel Karel Čížek a z pódia přivítal jak stále se scházející fanoušky, tak již přítomné kapely v zákulisí. S popřáním dobré zábavy tak byl dlouho očekávaný Dolany fest oficiálně zahájen.
Další report a galerie je k nahlédnutí na hudebním serveru Hudební knihovna a portálu Kluboofka TV. (připravuje se)

Enola Gay

Mladá Boleslav / metal-rock / 2011

Úvodní skupina to na žádné akci nemá jednoduché. Sobotní rozjezdovka Enola Gay z Mladé Boleslavy se úkolu zhostila na jedničku a k zábranám si nacházeli cestu první hosté, kteří si nechtěli nechat ujít byť jen jedinou skladbu. V rockovém provedení jsme si od zpívajícího kytaristy Milana Kratochvíla poslechli Démona války, Prachy, Zpověď… Mohu říci, že v publiku bylo vidět dosti fans, kteří muzikanty ve výkonu skvěle podpořili.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Horizont

Luhačovice / rock-hard rock

Mladá čtyřčlenná parta Horizont z Luhačovic nenechala v Dolanech nikoho na pochybách, jakým směrem se bude jejich set ubírat. Vlající hřívy a velice slušná muzika tu padaly na úrodnou bigbítovou půdu. Se zpěvákem a kytaristou v jedné osobě Janem Černockým jsme si užili blok z domácí kuchyně – Zmeškaný hovor, Motiv neznámý, Závod o život, Správný směr… Kapela má na kontě čtyři singly, které v playlistě nemohly chybět a potlesk v závěru byl odměnou za předvedený výkon.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Znouzectnost

Plzeň / rock punk / 1986

Nechá se říci, že s nástupem plzeňského tria Znouzectnost se začal viditelně plnit i prostor před stage. Legendy punkových mejdanů, koncertů a podobných sešlostí zahrály známé songy Dokola dokola, Balada o duhové kuličce, Čech Orba, Bastila… Tanec, zpěv a festivalová nálada nabíraly na obrátkách, vyvolávaného přídavku jsme se však z časových důvodů nedočkali.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Tlustá Berta

Jindřichův Hradec / rock / 1992

Je tomu již pár let, co se naše koncertní cesty naposled protnuly. O to více jsem se na vystoupení těšil a dnes, s odstupem několika dní jen potvrzuji, že kapela jede neustále vpřed. V sobotních Dolanech představila průřez dlouholetou tvorbou a hlasitý doprovod zaplněného kotle umocňoval perfektní koncert. V něm jsme si se zpěvákem Pavlem Přenosilem zazpívali ty nejlepší věci, se kterými brázdí hudební akce napříč naší vlastí. Vítejte v džungli, Všechno léčím sexem, Dělnické štěstí, První vyholení, Mejdany, Bláznivá Zuzana, Já jsem blbey… měly neskutečnou atmosféru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Škwor

Praha / hard rock

Obrovským tahounem sobotního mejdanu byl nepochybně pražský Škwor. Kapela, jejíž historie sahá do roku 1998, si v Dolanech střihla koncert po třičtvrtě roční pauze! Chuť hrát a předvést se v tom nejlepším světle charakterizovaly jejich prodloužený set se zpěvákem a kytaristou Petrem Hrdličkou v čele sehrané kapely. Pokřivený pohled, Sraž nás na kolena, Pohledy studený, Síla starejch vín, Mý slzy neuvidíš… rezonovaly prostorem, roztápěly kotel do běla a atmosféra gradovala vyvolávaným přídavkem. Právě ten vydařený čtvrtý ročník Dolany festu definitivně uzavřel a my se tak můžeme jen a jen těšit na rok příští.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Spotify.com.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace