26. 3. 2022 Dožice

Dětský maškarní bál v Dožicích 26.3.2022

Dožický sál nabídl dětem spoustu zábavy a zajímavé soutěže

Maškarní bály věnované těm nejmenším mají v obci Dožice dlouholetou tradici. Po nepřejících minulých letech se brány místního sálu mohly otevřít a děti v doprovodu rodičů či mnohdy početného příbuzenstva si tak dokázaly užít sobotní odpoledne mírou vrchovatou.
Jako pořadatelky se ve velice dobrém světle ukázaly dožické ženy a dívky, jež si pro malé hosty připravily tematické hudební bloky a samozřejmě spoustu společných her. Zprvu ostýchavé mladé publikum se postupně uvolňovalo a s první soutěží parket doslova ožil.
K vidění tu byly převážně princezny, kočičky, rytíři, indiáni a spousta dalších pohádkových postav. Byť se zábava týkala spíše dětí již chodících, kokpity svých kočárků opustili i ti úplně nejmenší a na rukou rodičů alespoň pozorovali své starší kamarády.
Ze soutěží bych určitě zmínil házení míčkem na cíl, podlézání neustále se snižující laťky, zpívání do mikrofonu, sáním vytahování lentilek z talířku a zlatým hřebem se nepochybně stala židličková. Každý účastník jakékoliv hry byl odměněn sladkostmi a dětské odpoledne spělo ke svému závěru.
Další obsáhlý report je k nahlédnutí na webu obce Mladý Smolivec v Událostech.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace