31. 5. 2014 Dvorec u Nepomuka

Dětský den ve Dvorci 31. 5. 2014

Na dvoreckém hřišti nebylo o zajímavé ukázky nouze

V sobotu jsme se byli podívat na Dětský den na dvoreckém hřišti. Pro děti učiněný ráj, pro dospělé oddychový den. Takhle na mne zapůsobila atmosféra na dvoreckém fotbalovém hřišti - spousta her a soutěží.
Velký zájem přitahovala vystavovaná cizokrajná užovka, jejíž druhové jméno jsem zapomněl. Nádherný had. A nádherné bylo pozorovat zvědavce, s jakým respektem se k plazovi přibližovali.
Další atrakcí pak bylo vyprošťování zraněného z havarovaného auta. Nepomučtí hasiči ho za pomoci hydrauliky otevřeli jako "konzervu" a figuranta vytáhli na připravená nosítka.
Následoval požární zásah dvoreckých hasičů u hořícího vraku. Zajímavé, poučné, nejraději nikdy na vlastní kůži nezažít. Děti využily pěkného počasí a chladily se v proudech vody. Samozřejmě oblečené. Docela sranda pro nás, kdo už máme děti velké.
Poslední akce, které jsme přihlíželi, bylo vystoupení dvoreckého klubu judistů TJ Slavoj Dvorec. Skoky, pády, přemety, na závěr improvizovaný duel několika členů. Ukázka byla zakončena živou pyramidou přítomných sportovců.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace